Poznaliśmy szeroki skład reprezentacji Francji na nadchodzące rozgrywki Ligi Narodów. Wśród powołanych znajdziemy kilka nazwisk znanych nam z plusligowych parkietów. Na liście pojawili się także nowi gracze.

Poprzedni sezon dla reprezentacji Francji miał słodko-gorzki smak. Kwalifikacja do MŚ 2018 i złoty medal Ligi Światowej – to niewątpliwie dobre wyniki, ale zakończenie przygody z mistrzostwami Europy w 1/8 po meczu barażowym z Czechami to zdecydowanie słaby rezultat. Trójkolorowi w tym sezonie będą gościć w swoim kraju turniej Ligi Narodów, a jeszcze później Final Six tej samej imprezy. Na liście powołanych można znaleźć wiele doskonale znanych nazwisk, a także kilka nowych takich jak: Jérémie Mouiel czy Luka Basic. Do szerokiego składu wracają także środkowi, którzy w poprzednich sezonach borykali się z kontuzjami: Jonas Aguenier i Franck Lafitte. Przygotowania do sezonu reprezentacyjnego rozpoczęły się już 30 kwietnia. W Montpellier jest już kilku siatkarzy, którzy już zakończyli swoje sezony w klubach. Pełny skład ma rozpocząć treningi 17 maja.

Szeroka kadra reprezentacji Francji na Ligę Narodów:

Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard, Raphaël Corre, Toafa Takaniko

Przyjmujący: Earvin Ngapeth, Trévor Clevenot, Julien Lyneel, Thibault Rossard, Kevin Tillie, Yacine Louati, Luka Basic

Atakujący: Jean Patry, Stephen Boyer, Timothée Carle

Środkowi: Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff, Barthélémy Chinenyeze, Jonas Aguenier, Daryl Bultor, Kevin Kaba, Quentin Jouffroy, Franck Lafitte

Libero: Jenia Grebennikov, Jérémie Mouiel, Nicolas Rossard

źródło: ffvb.org