Reprezentacja: Znamy skład reprezentacji Francji na Ligę Światową

Trener reprezentacji Francji, Laurent Tillie podał skład kadry na Ligę Światową i eliminacje do mistrzostw świata. Wśród nazwisk powołanych możemy zobaczyć dwóch siatkarzy, którzy w tym sezonie grali w Pluslidze.

Skład trójkolorowych niewątpliwie różni się od tego dobrze znanego kibicom. Można zauważyć brak czterech siatkarzy, którzy na ostatnich siatkarskich imprezach reprezentowali swój kraj. Atakujący Les Bleus, Antonin Rouzier ogłosił po turnieju olimpijskim całkowite zakończenie kariery reprezentacyjnej, a dobrze znany z występów w PGE Skrze Bełchatów Nicolas Marechal poprosił selekcjonera o rok przerwy z powodu pogłębiających się problemów zdrowotnych. Kontuzje również nie omijają reprezentantów Francji – Franck Lafitte i Kevin Tillie zanim pojawią się w kadrze muszą w pełni powrócić do zdrowia. Właśnie z powodu nieobecności podstawowych graczy na liście składu można znaleźć wiele nowych nazwisk.

Nadchodzący sezon będzie bardzo pracowity dla trójkolorowych. Oficjalnie rozpoczynają go 13 maja towarzyskim meczem przeciwko reprezentacji Belgii.  Kolejnym etapem będą kwalifikacje do mistrzostw świata, które rozegrane zostaną w Lyonie w dniach 24-28 maja. W tym turnieju przyjdzie zmierzyć im się z Turcją, Azerbejdżanem, Niemcami, Ukrainą i  Islandią. Kolejno rozpoczną zmagania w tegorocznej Lidze Światowej. W sierpniu Les Bleus zawitają do Polski dwukrotnie. Najpierw wezmą udział w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie, który rozegrany będzie w dniach 11-13 sierpnia. Drugim turniejem jaki rozegrają w Polsce będą Mistrzostwa Europy, które rozpoczynają się 25 sierpnia. Obrońcy mistrzowskiego tytułu rozpoczną turniej w grupie D, która swoje mecze będzie rozgrywała w Katowicach. Niewiele później polecą do Japonii na Turniej Wielkich Mistrzów, który odbędzie się 12-17 września.

Skład reprezentacji Francji na Ligę Światową 2017 i eliminacje do mistrzostw świata:

Atakujący: Jean Patry, Stephen Boyer, Timothee Carle

Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard, Pierre Pujol, Meliuahel Takaniko

Przyjmujący: Trevor Clevenot, Julien Lyneel, Earvin Ngapeth, Guillaume Quesque, Thibault Rossard, Yacine Louati

Środkowi: Jonas Aguenier, Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff, Horacio D’Almeida, Daryl Bultor, Barthelemy Chinenyeze

Libero: Jenia Grebennikov, Nicolas Rossard

źródło: ffvb.org/inf własna

Facebook Comments