Mistrzostwa Europy kadetek odbędą się od 1 do 9 kwietnia tego roku. Polki będą miały okazję powalczyć o medale na tym turnieju, a dziś w holenderskim Arnhem odbyło się losowanie poszczególnych grup i nasze reprezentantki poznały swoje rywalki. Z kim przyjdzie zmierzyć się biało-czerwonym w walce o medale? 

Reprezentację kadetek od 1 kwietnia czeka bardzo trudny i wymagający turniej, jakim są mistrzostwa Europy. Tegoroczne rozgrywki będą miały miejsce w Holandii, w Arnhem, i zostaną przeprowadzone od 1 do 9 kwietnia. W każdej grupie jest po sześć zespołów. Po rozegraniu fazy grupowej dwie najlepsze ekipy z każdej grupy awansują do półfinałów. Drużyny, które zajmą  3. i 4. lokaty zagrają o miejsca od 5. do 8. w końcowej klasyfikacji całego turnieju. Co więcej, do mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej awansuje sześć czołowych zespołów z holenderskiego turnieju. Mistrzostwa Świata odbędą się w tym roku, od 18 do 27 sierpnia w dwóch argentyńskich miastach – Rosario oraz Santa Fe.

Dziś miało miejsce losowanie składów poszczególnych grup. Polki w fazie grupowej zmierzą się z Serbią, Białorusią, Słowenią, Grecją i Rumunią. Trener reprezentacji Polski kadetek, Grzegorz Wagner, tak je skomentował: “Jestem zadowolony z losowania. Serbia jest zawsze silna w kategoriach młodzieżowych. Ciekawym zespołem na pewno jest Białoruś, która w eliminacjach pokonała Włochy, co wystawia tej drużynie dobrą rekomendację. Nie znamy ekip Grecji i Rumunii. Silna powinna być Słowenia. Jednak pierwsza grupa wydaje się być silniejsza, ale to wszystko teoria. Rocznik rocznikowi nie jest równy. W kategoriach młodzieżowych prognozy nie zawsze sprawdzają. Naszym celem minimum jest zajęcie miejsca w szóstce i wywalczenie awansu do mistrzostw świata.”

Kadetki będą przygotowywać się do mistrzostw Europy m.in. na zgrupowaniu w Zakopanem (od 13 do 23 marca). “Na sparingi chciała do nas przyjechać Białoruś, ale teraz po losowaniu nie wiem, czy nie zweryfikuje swoich wcześniejszych planów. Po tym obozie wyjedziemy do Niemiec i tam rozegramy trzy sparingi. Mecze planowane są w jednej z miejscowości przy granicy z Holandią i stamtąd prosto udamy się na mistrzostwa Europy” – powiedział  później trener Grzegorz Wagner.

Tak prezentują się grupy na ME w Holandii 

 Grupa I Grupa II
1. Holandia Grecja
2. Turcja Serbia
3. Bułgaria Polska
4. Rosja Białoruś
5. Niemcy Rumunia
6. Włochy Słowenia

Źródło: pzps.pl