Jak poinformował PZPS, Fefe nie będzie pełnił funkcji trenera reprezentacji Polski.

Podczas środowego posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej analizowany był sportowy aspekt występu męskiej reprezentacji Polski w sezonie 2017 –  szczególnie  Ligi Światowej i CEV Mistrzostw Europy w Piłce siatkowej mężczyzn LOTTO EUROVOLLEY Poland 2017.

Zarząd zapoznał się z analizami przygotowanymi przez Wydziały Szkolenia i Trenerski opartymi o raporty sztabu szkoleniowego, medycznego i bezpośrednie rozmowy z selekcjonerem męskiej reprezentacji Polski. Na tej podstawie wydziały rekomendowały Zarządowi zakończenie współpracy z Ferdinando De Giorgim, w roli trenera reprezentacji Polski mężczyzn.

Zarząd  spotkał się także i wysłuchał analizy Ferdinando de Giorgiego oraz jego koncepcji pracy z kadrą w kolejnych latach.

Na podstawie wniosków przedstawionych przez Wydziały Szkolenia i Trenerski, rozmów z Ferdinando  de Giorgim oraz dyskusji na forum Zarządu, Zarząd postanowił odwołać Ferdinado de Giorgiego z funkcji trenera reprezentacji Polski mężczyzn ze względu na brak satysfakcjonujących wyników sportowych w sezonie 2017.

Zarząd zdając sobie sprawę z wyzwań stojących przed męską kadrą, której zasadniczym celem jest awans do turnieju olimpijskiego w roku 2020 –  wymagający w kolejnych latach obecności w czołówce turniejów światowych i kontynentalnych, ze względu na kluczową pozycję w rankingach FIVB i CEV przy planowanym systemie kwalifikacji olimpijskich, a przede wszystkim biorąc pod uwagę potencjał polskiej, męskiej siatkówki postanowił niezwłocznie rozpocząć proces wyłonienia nowego trenera kadry mężczyzn

Polski Związek Piłki Siatkowej dziękuje Ferdinado de Giorgiemu za współpracę i życzy powodzenia w przyszłości.

źródło: pzps

🚨 Powiemy Ci jak zwiększyć ilość obejrzeń 📈 Twojego Video na YouTube! Skontaktuj się z nami: support@viralseed.com Video seeding pozwala osiągnąć duże zaangażowanie, które jest potrzebne do wirusowego rozprzestrzeniania filmu. Reklama natywna w internecie. Social Video Seeding