Od dziś Wilfredo Leon jest pełnoprawnym reprezentantem naszego kraju. 24 lipca 2019 roku mija dwuletnia karencja nowego przyjmującego Biało-czerwonych.

O tym, że Wilfredo Leon będzie występował w reprezentacji Polski było wiadomo już od 2015 roku, kiedy menadżer siatkarza zaczął ubiegać się o przyznanie mu polskiego obywatelstwa. Niestety, drogi do kadry nie ułatwiali Kubańczycy, którzy nie chcieli wyrazić zgody, by ich rodak występował z orzełkiem na piersi. Ostatecznie dokument podpisano 24 lipca 2017 roku. Nie był to jednak ostatni etap włączania Leona do składu podopiecznych Vitala Heynena. Kubańczyk musiał bowiem odbyć dwuletnią karencję.

Nowy przyjmujący nie będzie musiał długo oczekiwać na swój debiut w biało-czerwonych barwach, bo już 27 i 28 lipca w Opolu zostaną rozegrane dwa mecze towarzyskie z reprezentacją Holandii z Leonem w składzie.

– 24 lipca 2019 r. to dzień, od kiedy mogę oficjalnie reprezentować Polskę. Wielkie podziękowania dla wszystkich ludzi, którzy mi to umożliwili. Bardzo cieszą mnie wszelkie pozytywne reakcje, które do mnie dotarły od osób, które czekały na ten dzień tak samo, jak ja. Mogę wam obiecać, że zostawię całe swoje serce na boisku, grając dla kraju, w którym znalazłem swój nowy dom – napisał Wilfredo Leon na swoim facebookowym profilu.

źródło:oprac.własne, polsatsport.pl