Prezes PZPS Jacek Kasprzyk poinformował, kiedy Wilfredo Leon będzie mógł zadebiutować w reprezentacji Polski. Kubańczyk z polskim paszportem będzie gotowy do gry w biało-czerwonych barwach w 2019 roku. 

Wilfredo Leon to jeden z najlepszych siatkarzy na świcie. 24-latek wcześniej występował w kadrze rodzimej Kuby, a w lipcu 2015 roku otrzymał polski paszport. Leon niejednokrotnie deklarował chęć reprezentowania naszego kraju, lecz procedury związane ze zmianą drużyny narodowej trwały bardzo długo. Wszystko wskazuje jednak na to, że sprawa dobiega już końca i przyjmujący Zenitu Kazań w biało-czerwonym trykocie będzie mógł zagrać już w 2019 roku. W jednym z wywiadów poinformował o tym prezes PZPS, Jacek Kasprzyk.

Kasprzyk został najpierw zapytany o to, czy są szanse na ewentualną grę Leona w polskiej kadrze już na przyszłorocznych mistrzostwach świata. – Nie, za rok jeszcze nie, bo musi mieć dwa lata karencji za to, że zmienia reprezentację – tłumaczył.

Jednak gdy chwilę później padło pytanie o występ 24-latka na mistrzostwach Europy 2019, odpowiedź była już twierdząca. – Myślę, że tak. Na sto procent – powiedział sternik PZPS.

Wilfredo Leona w swojej drużynie bardzo chciałby mieć selekcjoner reprezentacji Polski, Ferdinando De Giorgi. – Wartość tego zawodnika znacie doskonale. On podnosi wartość każdego zespołu, w którym gra. Nie mogę o nim myśleć w tym sensie, by był już w reprezentacji. Jeśli uda się doprowadzić do tego, że będzie mógł grać, to na pewno wezmę go pod uwagę – mówi “Fefe”.

źródło: polsatsport.pl