Reprezentacja: Vital Heynen podał skład na Ligę Narodów!

Szkoleniowiec polskiej kadry siatkarzy odkrył karty. Wiemy już zatem, którzy zawodnicy znaleźli się na szczęśliwej dla nich liście. Wśród 21 powołanych zawodników znaleźli się:

1 Piotr Nowakowski – Trefl Gdańsk SA, środkowy

2 Maciej Muzaj – KS Jastrzębski Węgiel SA, atakujący

3 Dawid Konarski – Ziraat Bankasi, atakujący

5 Łukasz Kaczmarek – Cuprum Lubin SA, atakujący

6 Bartosz Kurek – Ziraat Bankasi, atakujący

7 Artur Szalpuk – Trefl Gdańsk SA, przyjmujący

8 Damian Schulz – Trefl Gdańsk SA, atakujący

9 Bartłomiej Lemański – Asseco Resovia SA, środkowy

11 Fabian Drzyzga – Olympiakos, rozgrywający

12 Grzegorz Łomacz – KPS Skra Bełchatów SA, rozgrywający

13 Michał Kubiak – Beijing Volleyball, przyjmujący (K)

14 Aleksander Śliwka – Asseco Resovia SA, przyjmujący

15 Jakub Kochanowski – Piłka Siatkowa AZS UWM SA, środkowy

16 Michał Żurek – Piłka Siatkowa AZS UWM SA, libero

17 Paweł Zatorski – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle SA, libero

18 Bartosz Kwolek – ONICO Warszawa, przyjmujący

19 Marcin Janusz – KPS Skra Bełchatów SA, rozgrywający

20 Mateusz Bieniek – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle SA, środkowy

21 Mateusz Mika – Trefl Gdańsk SA, przyjmujący

22 Bartosz Bednorz – KPS Skra Bełchatów SA, przyjmujący

26 Kacper Piechocki – KPS Skra Bełchatów SA, libero

Wśród zawodników rezerwowych znaleźli się:

4 Marcin Komenda – GKS GieKsa Katowice SA, rozgrywający

10 Damian Wojtaszek – ONICO Warszawa, libero

23 Jan Nowakowski – ONICO Warszawa, środkowy

24 Tomasz Fornal – WKS Czarni Radom SA, przyjmujący

25 Norbert Huber – WKS Czarni Radom SA, środkowy

W przygotowaniach kadry do kolejnych imprez sezonu uczestniczyć będą także:

Łukasz Kozub – MKS Będzin, rozgrywający

Mateusz Masłowski – Asseco Resovia SA, libero

Sztab trenerski oraz medyczny:

Vital Heynen – I trener

Michał Mieszko Gogol – asystent trenera

Sebastian Pawlik – asystent trenera

Paweł Woicki – 2.asystent trenera

Jakub Gniado – trener przygotowania fizycznego

Fons Vranken – trener przygotowania fizycznego

Jan Sokal – lekarz prowadzący

Krzysztof Zając – lekarz

Wiesław Maroń – lekarz

Sebastian Żabierek – lekarz

Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta

Mateusz Kowalik – fizjoterapeuta

Robert Kaźmierczak – statystyk

Andrzej Wołkowycki – kierownik zaopatrzenia

Mariusz Szyszko – dyrektor reprezentacji/rzecznik

Hubert Tomaszewski – menedżer

Zmagania w Lidze Narodów poprzedzą mecze towarzyskie z reprezentacją Kanady (w Katowicach – 19 maja oraz w Opolu – 21 maja).

Zagramy kolejno z: Rosją, Kanadą, Koreą Płd., Chinami, Niemcami, Francją, Japonią, Bułgarią, Włochami, USA, Serbią, Iranem, Australią, Argentyną oraz Brazylią

Zobaczcie także: Liga Narodów: Terminarz meczów reprezentacji Polski!

źródło: PZPS

Facebook Comments