Szkoleniowiec polskiej kadry siatkarzy odkrył karty. Wiemy już zatem, którzy zawodnicy znaleźli się na szczęśliwej dla nich liście. Wśród 21 powołanych zawodników znaleźli się:
1 Piotr Nowakowski – Trefl Gdańsk SA, środkowy
2 Maciej Muzaj – KS Jastrzębski Węgiel SA, atakujący
3 Dawid Konarski – Ziraat Bankasi, atakujący
5 Łukasz Kaczmarek – Cuprum Lubin SA, atakujący
6 Bartosz Kurek – Ziraat Bankasi, atakujący
7 Artur Szalpuk – Trefl Gdańsk SA, przyjmujący
8 Damian Schulz – Trefl Gdańsk SA, atakujący
9 Bartłomiej Lemański – Asseco Resovia SA, środkowy
11 Fabian Drzyzga – Olympiakos, rozgrywający
12 Grzegorz Łomacz – KPS Skra Bełchatów SA, rozgrywający
13 Michał Kubiak – Beijing Volleyball, przyjmujący (K)
14 Aleksander Śliwka – Asseco Resovia SA, przyjmujący
15 Jakub Kochanowski – Piłka Siatkowa AZS UWM SA, środkowy
16 Michał Żurek – Piłka Siatkowa AZS UWM SA, libero
17 Paweł Zatorski – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle SA, libero
18 Bartosz Kwolek – ONICO Warszawa, przyjmujący
19 Marcin Janusz – KPS Skra Bełchatów SA, rozgrywający
20 Mateusz Bieniek – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle SA, środkowy
21 Mateusz Mika – Trefl Gdańsk SA, przyjmujący
22 Bartosz Bednorz – KPS Skra Bełchatów SA, przyjmujący
26 Kacper Piechocki – KPS Skra Bełchatów SA, libero
Wśród zawodników rezerwowych znaleźli się:
4 Marcin Komenda – GKS GieKsa Katowice SA, rozgrywający
10 Damian Wojtaszek – ONICO Warszawa, libero
23 Jan Nowakowski – ONICO Warszawa, środkowy
24 Tomasz Fornal – WKS Czarni Radom SA, przyjmujący
25 Norbert Huber – WKS Czarni Radom SA, środkowy
W przygotowaniach kadry do kolejnych imprez sezonu uczestniczyć będą także:
Łukasz Kozub – MKS Będzin, rozgrywający
Mateusz Masłowski – Asseco Resovia SA, libero
Sztab trenerski oraz medyczny:
Vital Heynen – I trener
Michał Mieszko Gogol – asystent trenera
Sebastian Pawlik – asystent trenera
Paweł Woicki – 2.asystent trenera
Jakub Gniado – trener przygotowania fizycznego
Fons Vranken – trener przygotowania fizycznego
Jan Sokal – lekarz prowadzący
Krzysztof Zając – lekarz
Wiesław Maroń – lekarz
Sebastian Żabierek – lekarz
Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta
Mateusz Kowalik – fizjoterapeuta
Robert Kaźmierczak – statystyk
Andrzej Wołkowycki – kierownik zaopatrzenia
Mariusz Szyszko – dyrektor reprezentacji/rzecznik
Hubert Tomaszewski – menedżer
Zmagania w Lidze Narodów poprzedzą mecze towarzyskie z reprezentacją Kanady (w Katowicach – 19 maja oraz w Opolu – 21 maja).
Zagramy kolejno z: Rosją, Kanadą, Koreą Płd., Chinami, Niemcami, Francją, Japonią, Bułgarią, Włochami, USA, Serbią, Iranem, Australią, Argentyną oraz Brazylią
Zobaczcie także: Liga Narodów: Terminarz meczów reprezentacji Polski!
źródło: PZPS
Leave A Comment
You must be logged in to post a comment.