Polski Związek Piłki Siatkowej doszedł do porozumienia z dotychczasowym selekcjonerem naszej męskiej reprezentacji, czego konsekwencją jest przedłużenie kontraktu z Vitalem Heynenem. Poprowadzi on więc Biało-Czerwonych w walce o najwyższe cele 2021 roku.

Belgijski szkoleniowiec poprowadzi naszą reprezentację w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy, których Polska będzie współorganizatorem oraz podczas Igrzysk Olimpijskich. Jak informuje PZPS, kontrakt wygaśnie z końcem października przyszłego roku.

Obecny selekcjoner Polaków objął prowadzenie reprezentacji w 2018 r. Tego samego roku Biało-Czerwoni pod jego wodzą obronili złoto Mistrzostw Świata. W ubiegłym roku wraz z Jakubem Bednarukiem poprowadzili naszą narodową drużynę do brązowych medali Ligi Narodów. Niedługo po jej zakończeniu Polacy stanęli na drugim stopniu podium Pucharu Świata. Najważniejszy w minionym roku był jednak awans na Igrzyska Olimpijskie. Tu również Biało-Czerwoni nie zawiedli. Zapewnili sobie przepustkę do Tokio już w pierwszym możliwym terminie.

Przed naszą reprezentacją kolejne szanse na sukcesy. Miejmy nadzieję, że dostarczą nam jeszcze mnóstwo radości.

źródło: PZPS, fot. Magdalena Gajek