Slobodan Kovač selekcjonerem reprezentacji Słowenii! Serbski szkoleniowiec podpisał umowę obowiązującą do 2019 roku, a na nowym stanowisku zastąpi Andreę Gianiego. 

 Pod koniec stycznia Andrea Giani został nowym trenerem reprezentacji Niemiec i władze słoweńskiej federacji rozpoczęły poszukiwania nowego selekcjonera. Na liście kandydatów do objęcia tego stanowiska widniało pierwotnie aż około trzydziestu nazwisk, a następnie redukowano ją do ośmiu i czterech. Dziś jako szkoleniowiec kadry Słowenii oficjalnie został przedstawiony Slobodan Kovač, który podpisał dwuletni kontrakt z opcją automatycznego przedłużenia.

Kovač po raz pierwszy poprowadzi nowy zespół w maju, kiedy to Słoweńcy będą brali udział w kwalifikacjach do mistrzostw świata. Słowenia wystąpi też w II dywizji Ligi Światowej, a we wrześniu będzie bronić wicemistrzostwa Starego Kontynentu, wywalczonego przed dwoma laty we Włoszech i Bułgarii.

Slobodan Kovač jako zawodnik triumfował z reprezentacją Jugosławii w Igrzyskach Olimpiskich w Sydney oraz w mistrzostwach Europy w 2001 roku. Zdobywał też medale mistrzostw świata, Pucharu Świata, Pucharu Wielkich Mistrzów czy Ligi Światowej. Karierę trenerską rozpoczął w 2008 roku, obejmując OK Radnički Kragujevac, z którym w 2009 i 2010 roku sięgnął po mistrzostwo Serbii. Później przez cztery lata prowadził Sir Safety Perugia, które pod jego wodzą w sezonie 2011/2012 awansowało do Serie A. Kovač w latach 2014-2015 był też szkoleniowcem reprezentacji Iranu, a obecnie trenuje turecki Halkbank Ankara

źródło: www.delo.si, foto: FIVB