Raul Lozano został nowym selekcjonerem reprezentacji Chin. Były trener biało-czerwonych będzie pierwszym w historii zagranicznym szkoleniowcem kadry narodowej Państwa Środka.

Jak informuje portal worldofvolley, Raul Lozano zostanie jutrzejszej konferencji prasowej oficjalnie zaprezentowany jako selekcjoner reprezentacji Chin. Zastąpi tam Xie Guochena, który pracował z Chińczykami przez cztery lata. Głównym zadaniem Argentyńczyka będzie zbudowanie solidnej drużyny na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

– Męska drużyna narodowa była bardzo blisko awansu na igrzyska w Rio de Janeiro (2016) i mamy nadzieję, że dobry szkoleniowiec sprawi, że nasz zespół wystąpi w turnieju olimpijskim w Tokio. Wierzymy również, że możemy się wiele nauczyć od doświadczonego trenera – mówi Li Quanqiang, wiceprezes chińskiego związku.

Raul Lozano w latach 2005-2008 prowadził reprezentację Polski. Z biało-czerwonymi sięgnął po wicemistrzostwo świata w 2006 roku w Japonii i rozstał się po nieudanych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Na arenie międzynarodowej trenował też Niemców i Hiszpanów, a jego ostatnim przystankiem była reprezentacja Iranu.

źródło: polsatsport.pl, foto: FIVB