Zwycięstwem nad reprezentacją Czech biało-czerwone rozpoczęły ostatni etap przygotowań do rywalizacji w Lidze Narodów. W piątek, 11 maja odbędzie się drugie spotkanie.

W pierwszym spotkaniu towarzyskim rozgrywanym w Węgierskiej Górce podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały z Czeszkami w trzech setach. Mimo podobnych wyników we wszystkich partiach, każdy set miał zupełnie inny przebieg. Pierwszą odsłonę Polki rozpoczęły bojaźliwie i przez dłuższy czas musiały odrabiać straty. Tuż przed drugą przerwą techniczną wyszły na prowadzenie i z każdą kolejną akcją zwiększały przewagę nad rywalkami, wygrywając 25:19.

Początek drugiej partii był bardziej wyrównany – raz jedna, raz druga drużyna prowadziła. Jednak, podobnie jak w pierwszym secie, tak i w tym Polki po drugiej przerwie technicznej zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. Czeszki robiły co mogły, aby wyrównać stan rywalizacji, jednak rozpędzone Polki nie dały sobie wyrwać zwycięstwa w tej partii.

Od początku trzeciego seta biało-czerwone robiły wszystko, aby jak najszybciej zakończyć spotkanie. Czeszki jednak dzielnie broniły się i na tablicy wyników przez dłuższy czas utrzymywał się wynik remisowy. Końcówka seta ponownie jednak należała do naszych zawodniczek, które w decydujących chwilach nie straciły zimnej krwi, wygrały tę partię i całe spotkanie.

Po zakończeniu meczu obie drużyny rozegrały dodatkowy, czwarty set. W nim na boisku pojawiły się libero Maria Stenzel, Emilia Mucha, Klaudia Alagierska i Justyna Łukasiak. W tej odsłonie Polki miały problem z rozegranej udanej, punktowej akcji, przez co Czeszki szybko objęły wysokie prowadzenie (8:1). Po niej podopieczne Jacka Nawrockiego szybko odrobiły straty i doprowadziły do remisu (9:9). Do końca seta trwała walka punkt za punkt. Seta zwycięstwem na przewagi zakończyły Polki, 27:25.

W piątek Polki zagrają drugie spotkanie o godzinie 16.30. Po nim trener Jacek Nawrocki ogłosi 14-osobowy skład, który w sobotę odleci do Stanów Zjednoczonych na pierwsze mecze Ligi Narodów.

Polska – Czechy 3:0 (25:19, 25:19, 25:21) w dodatkowym secie 27:25

Skład reprezentacji: Marlena Pleśnierowicz, Martyna Łukasik, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agnieszka  Kąkolewska, Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Agata Witkowska (L), Monika Bociek, Julia Nowicka, Julia Twardowska, Emilia Mucha, Klaudia Alagierska, Justyna Łukasiak, Maria Stenzel (L)