Siatkarki reprezentacji Polski przygotowują się do turnieju Montreux Volley Masters. W ostatnich dniach w Nowym Dworze Mazowieckim biało-czerwone rozegrały trzy sparingi ze Słowenia.

Pierwsze, czwartkowe spotkanie rozpoczęło się lepiej dla podopiecznych Jacka Nawrockiego. Biało-czerwone prowadziły już 2:0 i wydawać by się mogło, że zmierzają po szybkie zwycięstwo. W końcówce trzeciej partii inicjatywę przejęły jednak Słowenki, które wyszarpały wygraną po grze na przewagi. Siatkarki Alessandro Chiappiniego z rozpędu zgarnęły też czwartą odsłonę, doprowadzając tym samym do tie-breaka, który po ustaleniach obu stron był rozgrywany do 25. W decydującym starciu od samego początku dominowały przyjezdne, które rozgromiły polski zespół do 12.

Polska – Słowenia 2:3 (25:20, 25:20, 25:27, 20:25, 12:25)

Składy zespołów:

Polska: Julia Nowicka, Malwina Smarzek, Agnieszka Kąkolewska, Justyna Łukasik, Martyna Grajber, Magdalena Damaske, Maria Stenzel (L) oraz Julia Twardowska, Weronika Wołodko, Natalia Murek, Monika Bociek, Małgorzata Jasek

Słowenia: Eva Mori, Tina Grudina, Ana Marija Vovk, Iza Mlakar, Anita Sobocan, Sasa Planicsec, Maja Pohor (L) oraz Zana Zvodc, Pia Blazic, Veronika Mikl (L)

 

Do kolejnej potyczki biało-czerwone przystąpiły w okrojonym składzie – dolegliwości żołądkowe wyeliminowały z gry Martynę Grajber i Julię Twardowską. Trener Nawrocki zdecydował się więc na przestawienie Malwiny Smarzek na przyjęcie, za atak odpowiadała zaś Martyna Łukasik. Polki nawet wobec wspomnianych osłabień spisywały się lepiej od swoich rywalek i po trzech wygranych partiach przystąpiły jeszcze do dodatkowej czwartej. W niej skład naszej drużyny był jeszcze bardziej eksperymentalny – szansę dostały Justyna Łysiak, Weronika Wołodko i Małgorzata Jasek, a w nietypowej dla siebie roli przyjmującej wystąpiła Monika Bociek. Nie przeszkodziło to jednak biało-czerwonym w wygraniu dodatkowej odsłony na przewagi.

Polska – Słowenia 4:0 (25:22, 25:22, 25:21, 26:24)

Składy zespołów:

Polska: Julia Nowicka, Malwina Smarzek, Agnieszka Kąkolewska, Martyna Łukasik, Justyna Łukasik, Natalia Murek, Maria Stenzel (L) oraz Weronika Wołodko, Małgorzata Jasek, Justyna Łysiak, Monika Bociek

Słowenia: Eva Mori, Tina Grudina, Ana Marija Vovk, Iza Mlakar, Anita Sobocan, Sasa Planicsec, Maja Pohor (L) oraz Zana Zvodc Sporer, Pia Blazić, Serra Najdić,  Ela Pintar, Brina Bracko, Veronica Mikl (L)

 

W ostatnim sparingu obaj trenerzy umówili się na pięć setów do 25 punktów. Jacek Nawrocki obok liderek postanowił dać szansę kilku młodym zawodniczkom. Nie zawiodły one oczekiwań selekcjonera i pokazywały się z dobrej strony. W pierwszej partii biało-czerwone co prawda zaprzepaściły kilkupunktową zaliczkę, ale w nerwowej grze na przewagi przeszły próbę charakteru i wygrały 27:25. W drugiej odsłonie Polki wyciągnęły wnioski – od początku do końca kontrolowały przebieg gry i odniosły pewne zwycięstwo do 19. Sytuacja zmieniła się w secie numer trzy. Podopieczne Jacka Nawrockiego nie potrafiły skończyć ataku, a to tylko napędzało Słowenki, które w efekcie rozgromiły nasze siatkarki do 14. Kolejne dwie partie bez większych problemów padały już jednak łupem biało-czerwonych. Malwina Smarzek i spółka serię sparingów w Nowym Dworze Mazowieckim zakończyły więc zwycięstwem.

Polska – Słowenia 4:1 (27:25, 25:19, 14:25, 25:18, 25:18)

Składy zespołów:

Polska: Julia Nowicka, Agnieszka Kąkolewska, Martyna Grajber, Malwina Smarzek, Magdalena Damaske, Małgorzata Jasek, Maria Stenzel (L) oraz Justyna Łukasik, Martyna Łukasik, Natalia Murek, Julia Twardowska, Weronika Wołodko, Justyna Łysiak (L)

Słowenia: Eva Mori, Tina Grudina, Ana Marija Vovk, Iza Mlakar, Anita Sobocan, Sasa Planicsec, Maja Pohor (L) oraz Zana Zvodc Sporer, Pia Blazić, Serra Najdic, Brina Bracko, Veronica Mikl (L)

źródło, fot: PZPS