Legenda polskiej siatkówki, Piotr Gruszka, może zostać asystentem Ferdinando de Giorgiego w reprezentacji Polski! Aby do tego doszło, jest jednak potrzebna zgoda PZPS i GKS-u Katowice.

Piotr Gruszka rozegrał najwięcej meczów w kadrze narodowej w historii i był wybrany m.in. MVP Mistrzostw Europy 2009. W kwietniu prawdopodobnie zostanie asystentem trenera reprezentacji Polski. – Jest w gronie kandydatów do objęcia posady w moim sztabie. Uważam go za dobrego kandydata, ma ogromne doświadczenie jako zawodnik, w pracy trenerskiej też radzi sobie dobrze. Teraz zgodę musi wyrazić PZPS i klub, w którym Piotr pracuje – mówi Ferdinando de Giorgi.

– Trener De Giorgi już z Piotrem rozmawiał i złożył mu propozycję. W przyszłym tygodniu czekają nas rozmowy z PZPS- wyjaśnia Jakub Malke, menedżer Piotra Gruszki.

Aby wszystko stało się faktem, potrzebna jest jeszcze zgoda GKS-u Katowice, który z Piotrem Gruszką za sterami odnosi w tym sezonie dobre wyniki i jest jednym z “czarnych koni” PlusLigi. – Piotr ma w Katowicach umowę do końca sezonu, ale mamy nadzieję, że zostanie ona przedłużona. Nie sądzę, żeby władze GKS robiły przeszkody, dla klubu to przecież także wielkie wyróżnienie – mówi Malke.

Problemów nie powinni robić także działacze PZPS, którzy chcieli, by selekcjoner poświęcił się w pełni reprezentacji. -Taki wymóg postawiliśmy tylko pierwszemu trenerowi- mówi Paweł Papke. – De Giorgi zaproponował kandydatów do sztabu, ale teraz musimy spokojnie ustalić wszystkie warunki. Będziemy rozmawiali z wybranymi szkoleniowcami i ich klubami. – dodaje były prezes PZPS.

Mówi się, że w sztabie Ferdinando de Giorgiego pracowałoby dwóch asystentów. Poza Gruszką, selekcjoner na ławce trenerskiej widziałby też dotychczasowego szefa statystyków w kadrze, a obecnie drugiego trenera ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Oskara Kaczmarczyka.

źródło: przegladsportowy.pl