Reprezentacja Polski po raz kolejny zmierzyła się z reprezentacją Kanady w meczu towarzyskim, który jest jednym z etapów przygotowania drużyn do rozpoczynającej się lada moment Ligi Narodów. Tym razem górą byli Polacy!

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Przez długi czas żadna z drużyn nie mogła uzyskać większej przewagi. Kanada odskoczyła na kilka oczek dopiero przy stanie 14:17. W końcówce udało się Polakom zniwelować różnicę do 1 punktu, ale ostatecznie blok na Bartoszu Kurku zakończył pierwszą odsłonę na korzyść Kanady.

W drugim secie pierwszą przewagę Polacy uzyskali przy stanie 4:3 po imponującym bloku Bartłomieja Lemańskiego. Dalsza gra układała się podobnie do tej w pierwszej odsłonie. W końcówce Kanadyjczycy nie wykorzystali kilku piłek setowych, z kolei Polacy psuli zagrywki. Atak ze środka przeciwników zakończył drugą partię również na ich korzyść.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu w Katowicach trzeciego seta rozpoczęła zupełnie inna szóstka, a ich gra pozwoliła na uzyskanie zdecydowanej przewagi już w pierwszej części seta. Dalsza dobra gra zaowocowała wysoką wygraną Polaków 25:17.

Czwartą partię również lepiej rozpoczynają Polacy od prowadzenia 4:1. Przy stanie 8:4 trener Antiga poprosił o czas dla swojej drużyny, jednak Kanadyjczycy nie wrócili do gry z początkowych partii, na co również nie pozwoliła im dobra gry Polaków. Niebezpiecznie zrobiło się przy stanie 16:14, ale po czasie wziętym przez trenera Heynena Polacy nie oddali prowadzenia aż do końca seta wygrywając go 25:18.

Początek piątej partii był niezwykle wyrównany. Atak Dawida Konarskiego dał nam prowadzenie 8:7 przy zmianie stron. Przy stanie 10:7 dla Polaków trener Antiga poprosił o czas dla Kanadyjczyków. Polacy nie dali jednak wyrwać sobie zwycięstwa i pewnie doprowadzili mecz do końca wygrywając seta 15:9 i cały mecz 3:2.

Polska : Kanada 3:2 (22:25, 27:29, 25:17, 25:18, 15:9)

Polska: Kurek, Lemański, Łomacz, Kwolek, Bednorz, Nowakowski J., Żurek (L) oraz Kaczmarek, Janusz, Drzyzga, Konarski, Kochanowski, Nowakowski P., Szalpuk, Kubiak, Zatorski (L), Komenda, Muzaj

Kanada: Marshall, Gunter, Vigrass, Sanders, Maar, VanDoorn, Bann (L) oraz Szwarc, DeRocco, Van Berkel, Walsh, Duquette