Choć Paweł Woicki nadal jest aktywnym siatkarzem, czeka go kolejne wyzwanie na trenerskiej drodze. W lipcu poprowadzi reprezentację Polski na XXX Letniej Uniwersjadzie.

W ubiegłym roku Paweł Woicki został jednym z asystentów Vitala Heynena w polskiej kadrze i pomagał mu w przygotowaniach w pierwszej części sezonu. W nadchodzącej kampanii rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn nadal będzie pełnił tę funkcję, a dziś został ponadto ogłoszony pierwszym trenerem reprezentacji na Uniwersjadzie w Neapolu. Turniej odbędzie się w dniach 3-14 lipca.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że to mnie została powierzona misja prowadzenia drużyny w trakcie Uniwersjady. Trener Vital Heynen zapowiedział, że będzie się blisko przyglądał naszej kadrze i nas wspierał – mówi 35-latek.

Jako drugi trener Woickiemu będzie pomagał kolejny wielokrotny reprezentant Polski i mistrz Europy z 2009 roku, Daniel Pliński. 40-latek po zakończeniu sezonu 2017/2018 zawiesił buty na kołku i założył akademię siatkówki w rodzinnym Pucku. Obecnie poza tą działalnością zajmuje się m.in. komentowaniem spotkań Ligi Mistrzów.

Reprezentacja Polski wraca na Uniwersjadę po sześciu latach przerwy. Ostatni występ biało-czerwonych na tej imprezie okraszony został srebrnym medalem w Kazaniu. W fazie grupowej tegorocznych zmagań podopieczni Pawła Woickiego zmierzą się z Kanadą, Brazylią, Iranem i Francją, a przygotowania rozpoczną 10 czerwca zgrupowaniem w Nowym Dworze Mazowieckim.

źródło: inf. prasowa
fot: CEV