Reprezentacja Polski siatkarzy w 2021 roku zdobyła dwa medale: srebrny Ligi Narodów i brązowy czempionatu Starego Kontynentu. Nadrzędnym celem był  jednak medal olimpijski. Niestety, Biało-czerwoni odpali w ćwierćfinale po porażce z Francją. Dlatego też szefowie PZPS podjęli decyzję o nieprzedłużeniu kontraktu z ówczesnym szkoleniowcem kadry, Vitalem Heynenem.

We wrześniu ubiegło roku zmieniły się również władze związku. Nowy Prezes Sebastian Świderski i jego współpracownicy zdecydowali, że kolejny szkoleniowiec męskiej reprezentacji zostanie wybrany w drodze konkursu.

Jak informuje na oficjalnie stronie PZPS w konkursie wzięło udział sześć osób. Po weryfikacji komisja wybrała cztery kandydatury. Chętni do pracy z siatkarzami zastrzegli jednak swoje nazwiska. Ostatecznie zdecydowano, że to właśnie Nikola Grbić, który od samego początku był faworytem w wyścigu o to stanowisko, został wybrany trenerem reprezentacji Polski siatkarzy.

Grbić jako zawodnik został mistrzem olimpijskim w Sydney. Największy trenerski sukces odniósł w maju 2021 roku, wygrywając Ligę Mistrzów z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. – Przede wszystkim cieszę się z tego, że nasze grupy robocze, które zajmowały się konkursami na trenerów reprezentacji, rekomendowały właśnie Nikolę Grbicia, a zarząd go zatwierdził. To trener bardzo dobrze oceniany przez zawodników, o czym sam się przekonałem w ZAKSIE, z dużą wiedzą i charyzmą – komentuje wybór Sebastian Świderski.

inf.własna/pzps.pl