Reprezentacja: Nikola Grbić podał nazwiska kadrowiczów na LŚ 2017

Znamy już szeroki skład reprezentacji Serbii na tegoroczną Ligę Światową. Warto pamiętać, że to właśnie Serbowie zwyciężyli w poprzedniej edycji tego turnieju i jak widać za dużych rotacji w składzie niedokonano. Czy obronią tytuł sprzed roku?

Patrząc na skład reprezentacji Serbii, możemy stwierdzić, że nie zaskoczyły nas nazwiska, które wyczytaliśmy. Serbowie w tym sezonie stawiają na sprawdzony już od kilku sezonów skład. Nie mogło zabraknąć gwiazdy serbskiej siatkówki i czołowego zawodnika serbskiej kadry – Aleksandara Atanasijevicia, który zadomowił się we włoskiej Perugii. Ciekawe jest jednak to, że właśnie on, czołowy zawodnik Serbii, nie zagrał w ubiegłym roku w Final Six, rozgrywanym w Krakowie z powodu kontuzji. Zastąpił go wtedy Dražen Luburić, który poprowadził Serbów do złotego medalu w starciu z Brazylijczykami. Teraz, wracający Atanasijević będzie musiał walczyć z młodym Luburiciem o występy na boisku. Ponadto Grbić nie mógł pominąć stałych kadrowiczów takich jak: Nikola Jovović, Uroš Kovačević, Marco Ivović czy Nikola Rosić. Na środku siatki też niewiele się zmieni i będziemy mogli oglądać występy Dragana Stankovicia, Marko Podraščanina oraz Srećko Lisinacia, którzy w swoich klubach są tymi zawodnikami, którzy stanowią o sile zespołu. Jednak Grbić powołał aż 7 środkowych do szerokiej kadry, więc będzie miał w czym przebierać, zwłaszcza, że ci młodsi zawodnicy depczą po piętach starszym kolegom.

Skład reprezentacji Serbii na Ligę Światową 2017:

Rozgrywający: Aleksa Brdjović, Nikola Jovović, Maksim Buculjević,

Atakujący: Aleksandar Atanasijević, Dražen Luburić

Przyjmujący: Uroš Kovačević, Milan Katić, Nemanja Petrić, Marko Ivović, Miran Kujundžić, Aleksandar Blagojević

Środkowi: Aleksandar Okolić, Dragan Stanković, Stevan Simic, Nemanja Mašulovic, Marko Podraščanin, Srećko Lisinac, Petar Krsmanović

Libero: Goran Škundrić, Neven Majstorović, Nikola Rosić

Facebook Comments