Reprezentacja: Niespodzianki w kadrze Włochów!

Wśród dwudziestu jeden graczy, którzy znaleźli się na liście powołanych do szerokiej kadry Włoch zabrakło nazwisk dwóch siatkarzy, którzy zawsze stanowili o sile włoskiej ekipy. Podczas Ligi Światowej na pewno nie zobaczymy Ivana Zaytseva oraz Osmanego  Juantoreny. 

Patrząc na szeroki skład Włochów widać, że Gianlorenzo Blengini stawia na młodych zawodników. Jednak nieobecność Zaytseva i Juantoreny usprawiedliwia fakt, że jeden i drugi potrzebuje odpoczynku i regeneracji sił przed Mistrzostwami Świata, które już za rok odbędą się we Włoszech. Z kolei całkiem możliwe jest to, że Zaytsev wróci do kadry już na turniej Mistrzostw Europy, rozgrywany w Polsce. We włoskiej kadrze zabrakło również Emanuele Birarelliego, Salvatore Rossiniego oraz Daniele Sottile, którzy wywalczyli w Rio de Janerio srebrne krążki.

Podczas Ligi Światowej włoski szkoleniowiec będzie mógł jednak przetestować młodych zawodników. W reprezentacji znalazło się siedmiu olimpijczyków z Brazylii, ale prawie tyle samo nowych twarzy takich jak: Nicola Pesaresi, Luca Spirito, Fabio Ricci, Tiziano Mazzone, którzy grali podczas Igrzysk Europejskich w Baku 2015. Liga Światowa dla Włochów będzie więc turniejem do nabrania doświadczenia na międzynarodowych parkietach dla młodych zawodników, wchodzących dopiero do kadry, ale również pozwoli na regeneracje niektórym zawodnikom. Sam selekcjoner powiedział: “„Jest to wyjątkowy sezon, w którym można dać odpocząć niektórym zawodnikom, ponieważ nowoczesna siatkówka praktycznie nie zna takiego czegoś, jak czas przerwy. W ostatnich latach grali więcej od innych w męczących turniejach, ale i dających ogromne doświadczenie, takich jak Liga Światowa”. 

Skład reprezentacji Włoch na Ligę Światową 2017:

Rozgrywający: Luca Spirito, Simone Giannelli, Riccardo Sbertoli

Atakujący: Luca Vettori, Gabriele Nelli, Giulio Sabbi

Środkowi: Davide Candellaro, Daniele Mazzone, Simone Buti, Enrico Cester, Matteo Piano, Fabio Ricci

Przyjmujący: Luigi Randazzo, Filippo Lanza, Michele Fedrizzi, Oleg Antonov, Iacopo Botto, Tiziano Mazzone

Libero: Nicola Pesaresi, Fabio Balaso, Massimo Colaci

Źródło: federvolley.it / opracowanie własne

Facebook Comments