Murilo Endres został przyłapany na stosowaniu dopingu. W organizmie byłej gwiazdy reprezentacji Brazylii wykryto furosemid.

Badanie próbki A u Brazylijczyka wykazało, że stosuje on zakazane środki, a konkretnie furosemid. Jest to substancja, która działa moczopędnie i pomaga w utracie masy. Maskuje ona także stosowanie innych środków dopingujących. Murilo czeka teraz na otwarcie próbki B, jednak szanse na to, że nie potwierdzi ona poprzedniego badania są nikłe.

– Wierzymy w Murilo, on jest wielkim profesjonalistą. Trzeba czekać na wynik badania. Jako klub ufamy mu i dajemy pełne wsparcie – mówi Alexandre Pflug, dyrektor sportowy SESI Sao Paulo, gdzie aktualnie występuje 36-letni przyjmujący.

Serwis globo.com informuje, że ten sam środek wykryto też u pływaka Cesaro Cielo Filho i gimnastyczki Daiane dos Santos. Pierwszego z nich uniewinniono, lecz dos Santos została zdyskwalifikowana na pięć miesięcy.

Murilo Endres w ostatnich latach był jednym z najlepszych siatkarzy globu. Na swoim koncie ma całe mnóstwo sukcesów z reprezentacją Brazylii. Zdobył dwa srebra Igrzysk Olimpijskich, jest dwukrotnym mistrzem świata, sześciokrotnym triumfatorem Ligi Światowej i zdobywcą Pucharu Świata. Był też wybrany najlepszym zawodnikiem Igrzysk w Londynie czy Mundialu we Włoszech.

źródło: sportowefakty.wp.pl, foto: FIVB