Po kilku latach nie tylko współpracy, ale i sukcesów, działacze PZPS postanowili zakończyć współpracę z ówczesnym trenerem reprezentacji Polski, Stephanem Antigą. Według informacji serwisu Worldofvolley.com, na liście potencjalnych następców znajdują się obecnie cztery nazwiska.

Po podjęciu decyzji przez PZPS, działacze zaczęli poszukiwania nowego trenera. Od kilku dni zarówno w światowych jak i polskich mediach krążą potencjalne nazwiska czterech trenerów, którzy mogliby od nowego roku prowadzić reprezentację Polski. Jeden z nich to “stary znajomy”, dwóch trenerów jest doskonale znanych w naszym kraju, ostatnia kandydatura wzbudza niemałą sensację. Pierwszy z nich to Raul Lozano, który w 2006 roku wywalczył z Polską srebrny medal mistrzostw świata. Chodzi także o Radostina Stojczewa, byłego trenera reprezentacji Bułgarii i Trentino Volley, Andreę Gianiego, trenera reprezentacji Słowenii, srebrnego medalisty ME 2015, oraz Marcelo Mendeza, szkoleniowca Sada Cruizero. Obecność Brazylijczyka jest szczególnie zaskakująca, bowiem dotąd nie był on wymieniany przez media w gronie kandydatów do objęcia funkcji szkoleniowca drużyny mistrzów świata.

Stephane Antiga był szkoleniowcem biało-czerwonych przez trzy ostatnie sezony. Poprowadził Polaków do zwycięstwa w Mistrzostwach Świata w 2014 roku, oraz zajęcia trzeciego miejsca w ubiegłorocznym Pucharze Świata. Decyzja o jego zwolnieniu zapadła po nieudanych Igrzyskach Olimpijskich w Rio, gdzie Polacy zostali pokonani w ćwierćfinale.

Antiga będzie szkoleniowcem reprezentacji Polski do 31 grudnia bieżącego roku.

źródło: http://www.worldofvolley.com/