Biało-czerwoni po krótkich wakacjach rozpoczynają przygotowania do mistrzostw Europy. Na zgrupowaniu w Arłamowie stawiło się szesnastu siatkarzy, wśród których znaleźli się m.in. Marcin Komenda czy powracający po kontuzji Bartosz Kurek.

Arłamów po raz trzeci w historii został wybrany na bazę przygotowawczą siatkarskiej reprezentacji Polski. Biało-czerwoni rozpoczęli dziś w tamtejszym ośrodku zgrupowanie, na którym będą szlifowali formę przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. W przygotowaniach weźmie udział szesnastu graczy.

Z kadry, która dwa tygodnie temu wywalczyła awans na Igrzyska Olimpijskie, w Arłamowie zabrakło Grzegorza Łomacza. Miejsce 31-latka zajął Marcin Komenda, który z dobrej strony pokazał się m.in. w Final Six Ligi Narodów. W “szesnastce” znalazł się również nieobecny na turnieju w Gdańsku Jakub Kochanowski. Do treningów z reprezentacją po kontuzji kręgosłupa w odcinku lędźwiowym wraca ponadto MVP ubiegłorocznych mistrzostw świata, Bartosz Kurek.

Zgrupowanie w Arłamowie potrwa do 8 września. Na jego zakończenie selekcjoner będzie musiał skreślić dwa nazwiska i wytypować ostateczny, czternastoosobowy skład, który pojedzie na mistrzostwa Europy.

Turniej rozpocznie się 12 września i po raz pierwszy odbędzie się w czterech krajach – Francji, Belgii, Słowenii oraz Holandii. Nasi siatkarze będą rywalizować w grupie D, w Rotterdamie i Amsterdamie, a EuroVolley zainaugurują meczem z reprezentacją Estonii. Pozostali rywale Polaków to Holandia, Czechy, Czarnogóra i Ukraina.

Skład reprezentacji Polski na zgrupowanie w Arłamowie:

Atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski

Przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

źródło: inf. prasowa
fot. Krawczyk.photo