Od piątku do niedzieli reprezentacja Polski juniorów zagra w Anapie w Memoriale Jurija Czeskonowa.

Dla podopiecznych trenera Sebastina Pawlika będzie to pierwszy sprawdzian formy przed mistrzostwami Europy, które odbędą się od 2 do 9 września w Płowdiw i Warnie. Biało-czerwoni zmierzą się w I grupie z Bułgarią, Francją, Niemcami, Słowenią i Ukrainą.

Wygrywając z Rosją 3:0 (25:13, 25:15, 25:23) reprezentacja Polski kadetów 18 lipca 2015 roku zajęła w Anapie pierwsze miejsce w Memoriale Jurija Czesnokowa. Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika odnotowali w poprzednim sezonie całe pasmo sukcesów z mistrzostwem świata, zdobytym w Argentynie. Później było gorące powitanie na warszawskim lotnisku (na zdjęciu).

Nasi zawodnicy są już juniorami i przygotowują się do mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. Dziś odlecą do Anapy na kolejny Memoriał Czesnokowa i zagrają z Włochami, Turcją i Rosją.

Przygotowania do kontynentalnego czempionatu rozpoczęliśmy dopiero przed tygodniem na zgrupowaniu w Krośnie po dwóch miesiącach wolnego. Tegoroczny start w Anapie będzie elementem naszego planu szkoleniowego. Dobra forma ma przyjść we wrześniu – mówi Sebastian Pawlik.

Niektórych naszych mistrzów świata kadetów zobaczymy w sezonie 2016/17 w zespołach PlusLigi. M.in. Tomasz Fornal i Jakub Ziobrowski zostali zawodnikami Cerradu Czarnych Radom, Patryk Niemiec LOTOSU Trefla Gdańsk, Jakub Kochanowski Indykpolu AZS Olsztyn, a Bartosz Kwolek AZS Politechniki Warszawskiej.

Spełniło się jedno z moich marzeń i zagram w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Chciałbym jak najwięcej nauczyć się. Barw Politechniki broni wielu doświadczonych zawodników. Na pracy u ich boku mogę tylko skorzystać – powiedział ten ostatni, cytowany na stronie internetowej stołecznego klubu.

Skład reprezentacji Polski:

rozgrywający: Łukasz Kozub, Kamil Droszyński

atakujący: Jakub Ziobrowski, Damian Domagała

środkowi: Jakub Kochanowski, Dawid Woch, Patryk Niemiec, Norbert Huber

przyjmujący: Sławomir Busch, Szymon Jakubiszak, Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Jakub Szymański

libero: Jędrzej Gruszczyński

Program turnieju w Anapie:

22 lipca
Polska – Włochy
Rosja – Turcja

23 lipca
Turcja – Polska
Rosja – Włochy

24 lipca
Włochy – Turcja
Polska – Rosja

 

źródło: pzps.pl