Szkoleniowiec reprezentacji Argentyny, Julio Velasco powołał szeroką kadrę Albicelestes na nadchodzący sezon. Ku zaskoczeniu kibiców, nie ma w niej lidera Argentyńczyków, Facundo Conte.

Na liście powołanej przez Julio Velasco znalazło się trzydziestu siatkarzy, z których kilku rozpoczęło już treningi w ośrodku szkoleniowym w Buenos Aires. Powołania zabrakło dla Facundo Conte, który w ostatnich latach był zdecydowanym liderem Argentyńczyków. Jak się okazało, były siatkarz PGE Skry Bełchatów w porozumieniu z selekcjonerem zadecydował, że odpocznie zarówno fizycznie, jak i psychicznie przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata oraz przygotowaniami do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Julio Velasco rok przerwy od kadry zaoferował także Luciano De Cecco, który od niemalże 10 sezonów gra praktycznie bez przerwy. 28-letni rozgrywający Sir Safety Conad Peruggia wyraził jednak chęć występowania w barwach narodowych w tegorocznych rozgrywkach i ostatecznie został powołany.

Kadra reprezentacji Argentyny na 2017 rok:

Rozgrywający: Luciano De Cecco, Maximiliano Cavanna, Demián González, Juan Riganti, Gaspar Bittar, Matías Sánchez

Atakujący: José Luis González, Bruno Lima, Germán Johansen

Środkowi: Sebastián Solé, Martín Ramos, Pablo Crer, Fabián Flores, Facundo Imhoff, Joaquín Gallego, Agustín Loser

Przyjmujący: Cristian Poglajen, Nicolás Bruno, Alejandro Toro, Lisandro Zanotti, Gonzalo Quiroga, Brian Melgarejo, Nicolás Lazo, Jan Martínez, Nicolás Méndez, Bruno Vinti

Libero: Alexis González, Ignacio Fernández, Sebastián Closter, Santiago Danani

źródło: worldofvolley.com, foto: FIVB