Ostatni sprawdzian Biało-Czerwonych przed Mistrzostwami Świata udana.  Podopieczni trenera Grbicia pokonała reprezentację Argentyny 4:0, prezentując dobrą formę.

Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny dobrze radziły sobie w atakach po skrzydłach. Lepsza dyspozycja Polaków na zagrywce pozwoliła im zdobyć minimalne prowadzenie (17:14). Dobre wejście zanotował Łukasz Kaczmarek, który zdobył punkt blokiem i zagrywką (20:16). Biało-czerwoni nie mieli problemów, żeby spokojnie dokończyć partię (25:20).

Tym razem Biało-Czerwoni nie czekali długo, żeby zdobyć prowadzenie. Zagrywka, dobra gra w obronie w tym pomogła. Liderzy drużyny, Lima i Conte mieli problemy z przedarciem się przez nasz blok (11:6). Wraz z trwaniem meczu nasi rywale mieli coraz większe problemy. Popełniali masę błędów, gdy Polacy grali niemal bezbłędnie (17:10, 25:17).

W trzecim secie doszło do zmian w naszym składzie. Na parkiecie pojawili się Karol Kłos, Tomasz Fornal oraz Jakub Popiwczak. Początkowo to drużyna Argentyny dyktowała warunki gry. Jednak dość szybko Polacy wrócili do niezłej gry, a dobre zagrywki Tomasz Fornala pozwoliły nam wyjść na prowadzenie (14:11). Wraz z kolejnymi akcjami rosła nasza przewaga, którą zdobywaliśmy punktowymi blokami (18:14). Jak szybko zyskaliśmy przewagę, tak ją straciliśmy, dzięki dobrej grze Conte na zagrywce (19:19). Na szczęście my mieliśmy swoje atuty. As Tomasza Fornala i dobre ataki Bartosza Kwolka dały nam wygraną (25:22).

W dodatkowym secie, na którego umówili się trenerzy, Polacy wciąż grali dobrze. W naszej drużynie znów z dobrej strony pokazał się Mateusz Poręba, któremu dał szansę trener Grbić (12:12). Asowa zagrywka Bartosza Kwolka, skuteczne ataki Łukasza Kaczmarka pozwoliły nam prowadzić dwoma punktami w końcówce partii (20:18). Argentyńczycy do końca walczyli, żeby wygrać honorowego seta, nie byli w stanie. Mecz asem serwisowym zakończył Kaczmarek (25:21).

Polska – Argentyna 4:0 (25:20, 25:17, 25:22, 25:21)

Polska: Marcin Janusz, Bartosz Kurek (12), Jakub Kochanowski (3), Kamil Semeniuk (13), Aleksander Śliwka (5), Mateusz Bieniek (5), Paweł Zatorski (libero) oraz Łukasz Kaczmarek (8), Grzegorz Łomacz (1), Tomasz Fornal (7), Jakub Popiwczak (libero), Karol Kłos (1), Bartosz Kwolek (2), Mateusz Poręba

Argentyna: Joaquin Gallego (2), Facundo Conte (4), Bruna Lima (10), Ezequiel Palacios (1), Luciano De Cecco (1), Nicolas Zerba (5), Dani Santiago (libero) oraz Matias Sanchez, Luciano Palonsky (3), Pablo Koukartsev (4), Ramos Martin (7), Ian Martinez (4)

źródło: PZPS/foto: Nikola Krawczyk