Były znakomity włoski siatkarz, Andrea Giani, został selekcjonerem reprezentacji Niemiec. Umowa z niemiecką federacją obowiązywać ma do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. 

Andrea Giani nie przedłużył kontraktu ze Słowenią, którą w 2015 roku doprowadził do historycznego sukcesu – wicemistrzostwa Europy. Dziś oficjalnie został przedstawiony jako następca Vitala Heynena, który z niemiecką kadrą pracował w latach 2012 – 2016 i odszedł po niepowodzeniu w kwalifikacjach do Igrzysk w Rio. Niemcy z Belgiem na ławce zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Świata w 2014 roku.

– Mogę potwierdzić, że Giani jest nowym trenerem naszej reprezentacji. Zostały do uzgodnienia ostatnie szczegóły i kontrakt zostanie podpisany na dniach – mówi Thomas Krohne, prezes niemieckiej federacji.

Giani ma podpisać w Niemczech umowę obowiązującą do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Reprezentację naszych zachodnich sąsiadów wraz z nowym trenerem zobaczymy w Polsce podczas Mistrzostw Europy EUROVOLLEY POLAND 2017. Trzecia drużyna globu swoje mecze grupowe rozgrywać będzie w Szczecinie, gdzie zmierzą się z Włochami, Czechami oraz Słowacją.

źródło: pzps.pl, foto: FIVB