Rafał Buszek, przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w kilku słowach komentuje wczorajsze spotkanie z Dynamem Moskwa.

Podwójne zwycięstwo nad wicemistrzem Rosji na pewno smakuje wspaniale. Cieszymy się z tego wyniku i cennych punktów, które zdobyliśmy, bo nie był to łatwy mecz. Mamy pierwsze miejsce w grupie i naprawdę możemy się czuć zadowoleni. Dynamo Moskwa to klasowy przeciwnik, więc tym bardziej zwycięstwo nad taką drużyną i pewny awans cieszą podwójnie.

Zapytany o to, jak widzi szanse awansu ZAKSY do Final Four Ligi Mistrzów przyjmujący stwierdził:

Turniej finałowy to trochę wybieganie w przyszłość – na razie skupiamy się na tym, co przed nami w kolejnych tygodniach. Musimy zakończyć fazę grupową i zobaczymy, na kogo trafimy dalej w losowaniu.

Kędzierzynianie awans do fazy play-off Ligi Mistrzów mają już zagwarantowany, lecz zostały im jeszcze dwa mecze w fazie grupowej. Rafał Buszek twierdzi, że mimo tego nie odpuszczą pozostałym rywalom i do obu spotkań podejdą skoncentrowani tak, jak do tej pory.

W każdym meczu gramy o zwycięstwo – na pewno nie będziemy odpuszczać, lecz powalczymy jeszcze o to, żeby pozostać na 1. miejscu w grupie i w dobrym stylu awansować dalej. Mecze ze Stambułem i Noliko Maaseik będą dla nas równie ważne, jak te, które rozegraliśmy do tej pory.

Przyjmujący mistrzów Polski chwalił po wczorajszym meczu kibiców, którzy licznie zgromadzili się w hali Azoty i swoim dopingiem pomogli wygrać trudny i ważny mecz.

Zdecydowanie lepiej się gra przy pełnej publiczności. Kibice fantastycznie się zachowali i mają sporą zasługę w tym, że wygraliśmy. Mam nadzieję, że nasze wyniki zachęcą ich, aby na kolejne nasze mecze również wypełnili halę po brzegi. Jest coraz lepiej w tej kwestii, a my zawsze się cieszymy, gdy widzimy pełne trybuny.

źródło: inf. własna