W środę rozegrane zostały mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski Kobiet. Zwycięstwa odniosły cztery najlepsze zespoły walczące w Lidze Siatkówki Kobiet: Chemik Police, Grot Budowlani Łódź, ŁKS Commercecon Łódź oraz Developres SkyRes Developres.

Najszybciej zakończyło się spotkanie pomiędzy Grot Budowlani Łódź a DPD Legionovia Legionowo. Nękane w ostatnim czasie kontuzjami i problemami kadrowymi podopieczne Piotra Olenderka nie miały szans w starciu z mocną drużyną z Łodzi, w której po raz pierwszy wystąpiła Magdalena Stysiak. Spotkanie zakończyło się w trzech setach.

Grot Budowlani Łódź – DPD Legionovia Legionowo 3:0 (25:12, 25:22, 25:17)

Grot Budowlani Łódź: Gabriela Polańska (9), Jovana Brakocevic (19), Jaroslava Pencova (10), Agata Babicz (12), Femke Stontelborg (1), Oliwia Urban (3), Maria Stenzel (L), Magdalena Stysiak (4),  Małgorzata Śmieszek (2), Ewelina Tobiasz

DPD Legionovia Legionowo: Beata Olenderek (3), Ewelina Polak (3), Zuzanna Górecka (11), Małgorzata Skorupa (2), Alicja Wójcik (4), Krystyna Kicka (4), Agnieszka Adamek (L), Adriana Adamek (L), Małgorzata Jasek (6), Aleksandra Rojecka, Cassidy Pickrell (2)

W ubiegłym roku policzanki sensacyjnie przegrały w ćwierćfinale Pucharu Polski z pierwszoligową wtedy E.Leclerc  Radomką Radom w pięciu setach. Tym razem w meczu ¼ finału ich rywalem był świetnie spisujący się Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. I to właśnie zawodniczki Piotra Mateli wygrały wysoko pierwszego seta. Jednak już w kolejnych trzech odsłonach to policzanki rządziły na boisku i awansowały do półfinału Pucharu Polski.

Chemik Police – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:1 (19:25, 25:15, 25:11, 25:20)

Chemik Police: Bianka Busa (6), Martyna Grajber (8), Iga Chojnacka (7), Martyna Łukasik (12), Chiaka Ogbogu (14), Sladjana Mirković (3), Aleksandra Krzos (L), Sanja Gamma, Natalia Mędrzyk, Agnieszka Bednarek, Marlena Pleśnierowicz

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Patrycja Polak Balmas (11), Marta Ziółkowska (5), Natalia Misiunia (6), Magdalena Mazurek, Ewelina Krzywicka (12), Tamara Galucha (12), Monika Jagła (L), Kinga Różyńska, Monika Fedusio

Najciekawszym i najbardziej emocjonującym spotkaniem ćwierćfinałowym był mecz w Warszawie pomiędzy pierwszoligową Wisłą Warszawa a ŁKS Commercecon Łódź . Wbrew przewidywaniom nie był to łatwy mecz dla podopiecznych Michała Maska, bowiem warszawianki robiły co mogły, aby wygrać choć jednego seta. Ta sztuka udała się im dwukrotnie – w drugiej i czwartej partii i doprowadziły do remisu w całym spotkaniu. O zwycięstwie zadecydował zacięty tie-break, a ten wygrały łodzianki 16:14.

Wisła Warszawa – ŁKS Commercecon Łódź  2:3 (18:25, 25:21, 19:25, 25:22, 14:16)

Wisła Warszawa: Żaneta Baran (8), Katarzyna Marcyniuk (28), Jowita Jaroszewicz (1), Ewelina Mikołajewska (10), Katarzyna Połeć (12), Elena Nowgorodchenko (2), Alicja Markiewicz (L), Anna Lewandowska (10), Agnieszka Banasiak (1)

ŁKS Commercecon Łódź: Regiane Bidias (10), Aleksandra Wójcik (3), Monika Bociek (24), Klaudia Alagierska (6), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (14), Marta Wójcik (7), Anna Korabiec (L), Ewa Kwiatkowska (9), Daria Szczyrba (13), Agata Wawrzyńczyk, Krystyna Strasz (L)

Ostatni mecz ćwierćfinału Pucharu Polski również dostarczył wiele emocji. Skazane na porażkę wieliczanki dzielnie walczyły z czwartą drużyną poprzedniego sezonu LSK. Pierwszą partię wprawdzie wysoko przegrały, jednak w drugiej odniosły zwycięstwo. Podobnie było w czwartym secie, gdzie ponownie dały się we znaki podopiecznym Lorenzo Micelliego, przez dłuższy czas prowadząc kilkoma punktami. Dopiero w połowie seta Developres SkyRes Rzeszów objął prowadzenie i utrzymał je do końca spotkania.

7R Solna Wieliczka – Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (14:25, 25:21, 21:25, 19:25)

7R Solna Wieliczka: Angelika Wystel (8), Magdalena Grabka (23), Aleksandra Buczek (3), Karolina Fedorek (9), Patrycja Ząbek (6), Judyta Gawlak (9), Daria Bąkowska (L), Izabela Wisz, Karolina Szczygieł (1), Magdalena Lewińska, Julia Skowron,

Developres SkyRes Rzeszów: Maja Tokarska (7), Kamila Witkowska (12), Jelena Blagojević (12), Petya Barakowa ((4), Michaela Mlejnkova (17), Katarzyna Zaroślińska (13), Agata Sawicka (L), Dorota Medyńska (L) Katarzyna Żabińska (2),  Agnieszka Rabka, Kinga Hatala (5), Eva Yaneva