Śniegówka po dwóch latach wraca do Polski! Po ubiegłorocznych świetnych występach Michała Matyi – znanego doskonale kibicom siatkówki plażowej o #snowvolley.u stało się znów głośno. Robert zdobył tytuł King of Snow – co jest odpowiednikiem tytułu mistrza świata, a w tym roku ponownie chce zdobyć śnieżne plaże – tym razem w duecie z Piotrem Janiakiem.

Ta odmiana siatkówki plażowej zrodziła się w Austrii w 2009 roku, jednak to w Niemczech w 2012 roku odbył się pierwszy oficjalny turniej. Ta odmiana siatkówki popularna jest również w Rosji, gdzie cyklicznie z okazji świąt Bożego Narodzenia organizowane są turnieje.

Pierwszy polski turniej odbył się w marcu 2015 roku, a teraz Snow Volley wraca po dwóch latach. Siatkarskie zmagania na śniegu odbędą się w Wiśle i Białce Tatrzańskiej. Wcześniej zawodnicy rywalizowali w Rzykach, niedaleko Andrychowa, a rozgrywki cieszyły się sporym zainteresowaniem, dlatego SnowVolley powraca!

Dwa turnieje zaplanowane na 2017 otrzymały patronat Polskiego Związku Piłki Siatkowej i po raz pierwszy rozgrywane będą jako Puchar Polski w siatkówce na śniegu. Pierwszy z nich odbędzie się na Placu Hoffa w Wiśle w dniach 18-19 lutego. Na drugi pasjonaci siatkówki przeniosą się 4-5 marca na Kotelnicę Białczańską w Białce Tatrzańskiej. Zarówno w Wiśle, jak i Białce Tatrzańskiej o tytuł mistrzowski będą rywalizować kobiety i mężczyżni.

Czym jest tak na prawdę Snow Volley? Nie różni się niczym od siatkówki plażowej, może poza temperaturami i tym, że zawodnicy grają w piłkarskich korkach! 🙂

źródło: pzps.pl
fb.com/snowvolleypolska