Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn rozegrali dziś pierwszy mecz 1/8 finału Pucharu CEV. Spotkanie w dalekim Kemerowie rozpoczęło się od dwóch partii wygranych przez miejscowy Kuzbass. O ile w premierowej odsłonie olsztynianie walczyli jak równy z równym, tak w drugiej zostali zdominowani przez faworyzowanych gospodarzy. Akademicy nie zamierzali się jednak poddawać i następnie zapisali na swoim koncie zarówno trzeciego, jak i czwartego seta, niespodziewanie doprowadzając do tie-breaka. Ostatnie starcie padło już jednak łupem podopiecznych Tuomasa Sammelvuo. O awansie do ćwierćfinału zadecyduje rewanżowy mecz w olsztyńskiej Uranii, który zostanie rozegrany 17 stycznia.

Kuzbass Kemerowo – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:22, 25:14, 25:27, 23:25, 15:11)

Składy zespołów:

Kuzbass: Jarosław Podleśnych (10), Anton Karpuchow (8), Igor Kobzar (5), Dmytro Paszycki (9), Michaił Szczerbakow (11), Wiktor Poletajew (28), Lauri Kerminen (L) oraz Iwan Lukjanenko, Siergiej Nikitin (5)

Indykpol AZS: Jan Hadrava (26), Miłosz Zniszczoł (9), Serhiy Kapelus (13), Paweł Pietraszko (13), Paweł Woicki (3), Jakub Urbanowicz (9), Michał Żurek (L) oraz Jakub Zabłocki

fot: CEV