Z nami przedostatni, a co najważniejsze zwycięski mecz Polaków w Pucharze Świata. Nasza drużyna stoczyła dziś dość wyrównany bój z reprezentacją Kanady. Na szczęście Biało-czerwoni nie dali za wygraną i doprowadzili do szczęśliwego dla nas zakończenia.

Dzisiejszy mecz od początku okazał się dość wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła utrzymać na dłużej wypracowanej przewagi, co często prowadziło do wyrównania. Zwłaszcza w pierwszym secie sporo graliśmy pierwszym tempem. Wykorzystywaliśmy też kontry. Porażka naszych rywali w premierowej partii nie sprawiła, że zwieszą jednak głowy. Starali się wykorzystywać nadarzające się okazje, co sprawiło, że gra jeszcze bardziej się wyrównała. Polacy na szczęście nie stracili głów. Czekaliśmy na swoje szanse i w końcówce znów okazaliśmy się nieco skuteczniejsi. Podobnie byo również w ostatnim secie. Kanadyjczycy starali się możliwie jak najbardziej utrudnić nam grę w defensywie. W najważniejszych momentach dobrze zagraliśmy jednak na siatce, wypracowując sobie przewagę, którą utrzymaliśmy do końca.

Polska – Kanada 3:0 (25:23 25:24, 25:20)

Składy drużyn:

Polska: Maciej Muzaj (14), Wilfredo Leon Venero (7), Aleksander Śliwka (10), Karol Kłos (11), Jakub Kochanowski (4), Marcin Komenda (1), Damian Wojtaszek (L) oraz Artur Szalpuk (9), Fabian Drzyzga (1), Łukasz Kaczmarek, Michał Kubiak, Paweł Zatorski (L)

Kanada: Sharone Vernon-Evans (19), Ryley Brendan Barnes (11), Danny Demyanenko (8), Steven Marshall (7), Arthur Szwarc (7), Derek Epp (3), Jason Derocco (L) oraz Nicholas Hoag (1), Byron Keturakis

źródło: FIVB, fot. Krawczyk.photo