Polacy w bardzo dobrym stylu zakończyli zmagania w tegorocznej edycji Pucharu Świata. Tym razem bez większych problemów rozprawili się z Irańczykami i zapewnili sobie drugie miejsce w tym turnieju. Biało-czerwoni praktycznie przez cały mecz dyktowali warunki, pewnie zmierzając do efektownego zwycięstwa.

Polska – Iran 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)

Polacy bardzo dobrze otworzyli dzisiejszy mecz. Od samego początku często wykorzystywaliśmy kontry jak i błędy rywali. Chwilowe zrywy Irańczyków nie sprawiły, że nasza przewaga mogła być zagrożona. Szybko udawało nam się opanowywać chwilowe przestoje, wyprowadzając punktowe akcje na siatce. Przewaga Polaków utrzymała się od początku drugiej partii. Nasi rywale nie zamierzali jednak się poddać. Wykorzystali moment słabszej gry Polaków, doprowadzili do wyrównania. Wówczas do głosu doszedł nasz selekcjoner. Przekazał swoim podopiecznym cenne uwagi. Gra Polaków po drugiej przerwie technicznej, znów zaczęła dobrze wyglądać. Wyblok naszych rywali nie przynosił im już takich korzyści. Szybko wypracowaliśmy sobie pięciopunktową przewagę, która pozwoliła nam doprowadzić do korzystnego dla nas wyniku na tablicy także w tej partii. Ostatnia partia również padła naszym łupem. Od początku to Polacy dyktowali warunki. Graliśmy dobrze w obronie, co przekładało się na możliwość wyprowadzania skutecznych kontr i bloków. Każda kolejna akcja przybliżała nas do zwycięstwa i zajęcia drugiego miejsca w Pucharze Świata 2019. Tak też się stało i to nasza drużyna efektownie zakończyła sezon reprezentacyjny.

Składy drużyn:

Polska: Wilfredo Leon Venero (17), Maciej Muzaj (15), Michał Kubiak (5), Mateusz Bieniek (2), Karol Kłos (6), Fabian Drzyzga (2), Paweł Zatorski (L) oraz Aleksander Śliwka (4), Łukasz Kaczmarek (3), Jakub Kochanowski (3), Artur Szalpuk (1), Marcin Komenda, Damian Wojtaszek (L), Bartosz Kwolek

Iran: Porya Yali (14), Amirhossein Esfandiar (12), Masoud Gholami (3), Ali Shafiei (6), Milad Ebadipour Ghara H. (8), Mohammadreza Hazratpourtalatappeh (L)

źródło: FIVB, fot. KGPhoto