Dzisiaj Biało-czerwoni zagrali mecz z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. USA pokonało Polskę 3:1 (25:19, 25:20, 24:26, 27:25) podczas Pucharu Świata w Japonii. Tak po meczu wypowiedziały się obie drużyny.

John Speraw, trener Stanów Zjednoczonych: To był kolejny świetny mecz między USA a Polską. Oni są bardzo silni i dobrze trenowani. W pierwszym i drugim secie dobrze serwowaliśmy, potem zaczęło nam tego brakować. Zawsze jest to tylko jeden lub dwa punkty różnicy w stosunku do Polski. Dzisiaj to my zwyciężyliśmy. Mam nadzieję, że Thomas Jaeschke poradzi sobie po kontuzji. Liczymy na to i na jego szybki powrót do zdrowia.

Micah Christenson, kapitan reprezentacji: Chcę bardzo pochwalić Thomasa Jaeschke. Stanowił dobrą zmianę dla naszego zespołu. Jest doskonałym przykładem w jaki sposób powinniśmy grać. Wierzę, że szybko wyzdrowieje. Kiedy gramy z Polską, wiemy, że będzie to trudne. Wiedzieliśmy, że to będzie bitwa. Jesteśmy dumni, że udało nam się zrealizować nasz plan gry.

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski: Zasłużyli na to zwycięstwo. To był mecz piłki nożnej w Europie z dwiema połówkami. Dominowali w pierwszej połowie, a my wróciliśmy i chcieliśmy zremisować 2–2 w drugiej części, jednak się nie udało. Zmieniłem trochę drużynę i wciąż brakuje niektórych graczy. Mam nadzieję, że Thomasowi Jaeschke nic poważnego się nie stało. Ameryka grała dziś ostrzej niż my.

Bartosz Kurek, kapitan reprezentacji Polski: Mecz był uczciwy. Wynik mógł poprowadzić w obie strony. To długi turniej, więc musimy wyciągnąc z tej gry jak najwięcej, ale musimy walczyć i skoncentrować się na kolejnych meczach.

Vital Heynen o Wilfredo Leonie: Nie lubię porównywać przeszłości i teraźniejszości. Staramy się budować coś na Igrzyska Olimpijskie. Myślimy o naszym głównym celu, na tym się skupiamy. Leon jest jednym z najlepszych graczy na świecie, jeśli nie najlepszym. Jest świetnym zawodnikiem dla naszego zespołu. Musimy się lepiej poznać, ponieważ nigdy wcześniej nie graliśmy razem. Mam nadzieję, że uda nam się opracować coś, aby osiągnąć nasz cel na igrzyskach olimpijskich. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze do tego.

źródło/photo: FIVB