Kolejny mecz Biało-czerwonych podczas Pucharu Świata nie dawno się zakończył. Polacy wygrali mecz z Rosją 3:1 (25:27, 25:21, 25:18, 25:22). Obie drużyny wypowiedziały się po spotkaniu.

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski: Po pierwsze, patrząc na wszystkie drużyny grające, myślę, że Argentyna i Rosja grają bardzo dobrze w siatkówkę, więc wiedzieliśmy, że będzie to bardzo trudny mecz. Myślę, że największe zmiany jakie widzę w Rosji – to oni, zawodnicy, grają w sprytną siatkówkę, więc musimy bardzo ciężko pracować, aby zdobyć punkty. Rozegraliśmy mecz na dobrym poziomie, myślę, że mieliśmy szansę wygrać pierwszy set, ale tego nie zrobiliśmy. Trener Rosji – Tuomas Sammelvuo musi być ostrożny, ponieważ jego kapitan ma całkowitą rację. Myślę, że błędy w serwisie mogą ważyć na zwycięstwie.

Karol Klos, środkowy reprezentacji Polski: Z Rosją zawsze gra się ciężko, jest dobrym przeciwnikiem. Grają naprawdę dobrze i mają dobry turniej. Oni walczą a my cieszymy się, że wygraliśmy.

Tuomas Sammelvuo, trener Rosji: Myślę, że zagraliśmy dobrze. Atak był na dobrym poziomie. Oczywiście myślę, że na końcu setu było kilka piłek, które mogły wyglądać trochę inaczej. Bardzo dobrze powiedział kapitan naszej reprezentacji, wiele razy traciliśmy punkty, próbowaliśmy zrobić coś co by zbliżyło nas do remisu, chcieliśmy walczyć dalej i to pewnie dlatego popełniliśmy wiele błędów serwisowych. Kiedy przeciwnik bardzo dobrze serwuje, starasz się go trochę zmusić do błędów a wtedy ty możesz przegrać.

Ogólnie rzecz biorąc, kiedy graliśmy punkt za punkt, dobrze się sprawowaliśmy. Nie widać tego w statystykach, ale są takie piłki które były dla nas bardzo istotne. Oczywiście przeciwko przeciwnikowi takiemu jak Polska wszystko musi być lepsze. Cieszę się, że nasi młodzi zawodnicy grają coraz lepiej, biorą na siebie dużą odpowiedzialność, więc to jest nasz cel, doskonalić grę po grze i oczywiście więcej zwycięstw. Gratulacje dla Polski. Zawsze dobrze jest grać z takim zespołem, który zmienia taktykę z każdą akcją.

Ten turniej jest bardzo długim, trudnym i ciężkim turniejem, więc po tylu meczach myślimy głównie o wyzdrowieniu. Teraz musimy zobaczyć, jak sobie radzi nasz libero – Valentin Golubev. Później musimy walczyć o każdy mecz. Mam nadzieję, że jutro będzie mniej błędów serwisowych. Spróbujemy się poprawić.

Siergiej Grankin, kapitan reprezentacji Rosji: Ogólnie myślę, że był to interesujący mecz. Byliśmy pod presją Polski, co sprawiło, że był to trudny pojedynek. Długo nie mogliśmy doprowadzić do naszego poziomu gry dlatego był taki wynik. Dodatkowo popełniliśmy wiele błędów serwisowych, co moim zdaniem było również ważnym czynnikiem.

źródło/photo: FIVB