Za nami kolejny dzień na Pucharze Świata w Japonii, tym razem Polacy pokonali Argentynę 3:1 (27:29, 25:17, 25:18, 26:24). Oto co obie drużyny powiedziały po tym meczu.

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski: Byłem pod wrażeniem gry Argentyny w pierwszym i drugim meczu. Dzisiaj także grali dobrze. Być może grają najlepszą siatkówkę na tym turnieju. Wczoraj przegraliśmy ze Stanami Zjednoczonymi, dziś pokonaliśmy Argentynę, która grała bardzo fajną siatkówkę.

Bartosz Kurek, kapitan reprezentacji Polski: To był dobry mecz. Trudna gra, ale wynik był na naszą korzyść. Jest dobrze. Musieliśmy dać dziś ponad 100 procent z siebie. Zwycięstwo zawdzięczamy naszemu rozgrywającemu Fabianowi Drzyzdze. Wykonał świetną robotę.

Marcelo Mendez, trener reprezentacji Argentyny: To był trudny mecz. Pierwszy set był dobry. Polska to doskonały zespół, który gra na wysokim poziomie. Ciężko pracowaliśmy. Argentyna to młoda drużyna, która stara się być coraz lepszą poprzez swoją pracę. Mam nadzieję, że nasze umiejętności będą rosły z każdym meczem.

Martin Ramos, kapitan reprezentacji Argentyny: Wszyscy ciężko pracowali w dzisiejszym meczu. Polska jest wysoko postawioną drużyną. Z przyjemnością gramy przeciwko nim.

Ezequiel Palacios, atakujący reprezentacji Argentyny: To był dobry mecz ale trudny. Turniej jest wymagający a to nasz trzeci mecz i jesteśmy trochę zmęczeni.

źródło/photo: FIVB