Kolejny mecz Biało-czerownych na Pucharze Świata był przeciwko drużynie z Włoch. Pojedynek zakończył się w trzech setach na korzyść Polaków. Tak po spotkaniu wypowiadały się obie drużyny.

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski: Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobry mecz. Popełniliśmy kilka błędów. Byliśmy dobrze skoncentrowani. Jestem zaskoczony, że tak to wygląda po strasznie długim sezonie. Gratulacje dla moich zawodników.

Bartosz Kurek, kapitan reprezentacji Polski: To trudny poranek, ponieważ wczoraj rozegraliśmy wczesny mecz. Nauczyliśmy się, że jeśli nie będziesz ostry i naładowany na początku gry, możesz stracić seta. Wczoraj przegraliśmy w jednym, ale dzisiaj udało nam się wyjść na zero. Jestem dumny z naszych zawodników. Podoba mi się to jak zareagowaliśmy i wywieraliśmy presję na Włochy. Przeciwnicy rozegrali dobry mecz i jestem pewien, że będą radzić sobie coraz lepiej w turnieju. Cała drużyna wykonała dobrą robotę. Mamy nadzieję, że będziemy kontynuować tę walkę w Hiroszimie.

Gianlorenzo Blengini, trener reprezentacji Włoch: Grali lepiej. W pierwszym i drugim setcie nie mogliśmy zdobyć kilku punktów z rzędu. Straciliśmy okazje do zdobycia punktów. Mieliśmy problemy z przyjęciem zagrywek. Na końcu było lepiej ale nie skorzystaliśmy, kiedy mogliśmy.

Gabriele Nelli, atakujący reprezentacji Włoch: Szkoda, że przegraliśmy, szczególnie dlatego, że mieliśmy okazje. Będziemy nad tym ubolewać. Mieliśmy szanse przeciągnąć mecz na swoją stronę ale to nie wystarczyło. Musimy przeanalizować nasze błędy i je poprawić.

źródło/photo: FIVB