Nicolas Hoag został nowym przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów. Kanadyjczyk związał się z klubem rocznym kontraktem.

Nicholas Hoag urodził się w kanadyjskim Sherbrooke. Od dziecka związany był z siatkówką, jego brat Christopher również jest siatkarzem, a ojciec Glenn Hoag jest selekcjonerem reprezentacji Kanady. Nicholas swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał na kanadyjskich parkietach. W 2013 roku przeniósł się do francuskiego Tours VB, z którym dwukrotnie po mistrzostwo Francji (2014, 2015), Puchar Francji (2014, 2015) i Superpuchar Francji (2014), kolejny rok spędził w Paris Volley, skąd przeniósł się do ligi włoskiej. W Serie A występował w Trentino Volley, a  także w Sir Safety Perugia, z którą wywalczył wicemistrzostwo Włoch (2019), a także Puchar Włoch (2019).

Nicholas Hoag jest wielokrotnym reprezentantem Kanady, w barwach której wywalczył m.in. mistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (2015), a także brązowy medal Ligi Światowej (2017).

Nicholas Hoag zamyka skład naszej drużyny. Zawodnik z Asseco Resovią związał się rocznym kontraktem. O miejsce w składzie rywalizował będzie z Rafałem Buszkiem, Nicolasem Marechalem i Tomasem Rousseaux.

 

źródło: inf. prasowa/fot. Magdalena Gajek