Już w tym tygodniu rozpoczyna się Liga Mistrzyń, w której będą uczestniczyć trzy polskie zespoły – Chemik Police, PGE Atom Trefl Sopot, Impel Wrocław.

W tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń wezmą udział trzy polskie zespoły, czyli Chemik Police, PGE Atom Trefl Sopot oraz Impel Wrocław. Zmagania jako pierwsze rozpoczną policzanki już w środę, 28 października w Azoty Arenie meczem przeciwko Agel Prostejov. Pozostałymi rywalami Chemika są zespoły Eczacibasi VitrA oraz Pomi Casalmaggiore.

W ostatniej kolejce ORLEN Ligi Chemik pokonał Polski Cukier Muszyniankę 3:0, inkasując kolejne trzy punkty na swoje konto. Na boisku po raz pierwszy pojawiła się Anna Werblińska: – Czuję się już dobrze, po kontuzji mięśnia raczej nie ma śladu. Pojedynek z Muszynianką był dla mnie sprawdzianem. Wydaje mi się, że zawsze można coś poprawić, ale zwyciężyłyśmy 3:0 i to jest najważniejsze. Rywalki są na pewno groźnym rywalem, trochę nieobliczalnym. W pewnym momencie muszynianki umiejętnie obijały nam blok i grały ambitnie w obronie.

PGE Atom Trefl Sopot natomiast zmierzy się w grupie z zespołami Calcit Ljubljana, Igor Gorgonzola Novara i VakifBank Istanbul. Rywalami Impel’u Wrocław będą DRESDNER SC, Fenerbahce Grundig ISTANBUL oraz Telekom BAKU.