Nowym trenerem siatkarek Impel Wrocław został Jacek Grabowski – utytułowany trener, wieloletni działacz siatkarski i Prezes Zarządu wrocławskiego klubu – Podejmuję się tego w pełni świadomie. Dotychczas nie miałem bezpośredniego wpływu na to jak wygląda gra Impela na boisku. W tym momencie przejmuję całą odpowiedzialność za codzienne funkcjonowanie tej drużyny i jej wyniki.

Pomysł, który wydaje się odważny może tak naprawdę być tym najbezpieczniejszym z punktu widzenia Zarządu klubu. Od teraz odpowiedzialność za zespół bierze nie tylko doświadczony trener ale także człowiek z wewnątrz, który zna realia i który jako Prezes Zarządu przygląda się rozwojowi klubu na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat najbaczniej. Ze swojej strony tą decyzją Jacek Grabowski pokazał swoją determinację i odpowiedzialność za wyniki zespołu- Mam świadomość tego, że podejmuje się trudnego wyzwania. Z roli oceniającego stanę się ocenianym przez całą społeczność siatkarską, kibiców i zespół. Podejmuję się tego w pełni świadomie. Dotychczas nie miałem bezpośredniego wpływu na to jak wygląda gra Impela na boisku. W tym momencie przejmuję całą odpowiedzialność za codzienne funkcjonowanie tej drużyny i jej wyniki.

Istotne wydaje się być to, że to właśnie Jacek Grabowski zbudował obecny zespół od podstaw i doskonale zna większość zawodniczek, które w nim występują. To on wprowadzał Joannę Kaczor do dorosłej siatkówki i prowadził w seniorskim zespole Gwardii. To za jego namowami do zespołu dołączyła Katarzyna Skowrońska-Dolata, najlepiej obecnie punktująca zawodniczka w ORLEN Lidze. Wreszcie, to on najbaczniej, przez ostatnie lata, przyglądał się rozwojowi Moniki Ptak, Agnieszki Kąkolewskiej, czy Magdy Gryki. Kapitan Impelek, Joanna Kaczor, potwierdza, że ten ruch może w niedalekiej perspektywie przysłużyć się wrocławskiemu zespołowi- Znam trenera Grabowskiego od wielu lat, to on wprowadzał mnie w dorosłą siatkówkę! Jest bardzo doświadczonym trenerem, z którym zdobyłam wiele medali. Mam nadzieję, że w tym przypadku zwrot „historia lubi się powtarzać” również znajdzie potwierdzenie.

Pierwsze zajęcia treningowe Jacek Grabowski odbędzie z zespołem już 27. grudnia. W drugiej  połowie stycznia zespół czeka seria poważnych sprawdzianów – Impel Wrocław zmierzy się kolejno z zespołami Drezdner SC i Telekom Baku w Lidze Mistrzyń i Chemikiem Police i PGE Atomem w ORLEN Lidze. Pierwsza próba nastąpi w styczniu, aczkolwiek nie wolno zapominać celu, który jest odrobinę dalej- zajęciu jak najlepszego miejsca przed play-offami. Celem tego zespołu jest gra w finale Mistrzostw Polski. I taki cel jako trener, stawiam przed sobą – podsumowuje trener wrocławianek.

*Jako trener, Jacek Grabowski zapisał się przede wszystkim na kartach historii wrocławskiej Gwardii. Z sukcesami prowadził męski zespół Gwardii Wrocław, wprowadzając go między innymi do najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2004/2005. Z kobiecym zespołem Impel Gwardii Wrocław dwukrotnie miał szansę na zdobycie Pucharu Polski, dopisując ostatecznie do swojego dorobku dwa srebrne medale rozgrywek. Wcześniej, z sukcesami prowadził drużyny młodzieżowe Gwardii a także był selekcjonerem kadry Polski juniorek. Jako Prezes Zarządu Impel Volleyball S.A. zdobył z klubem Impel Wrocław wicemistrzostwo Polski i wprowadził go do prestiżowych rozgrywek Ligi Mistrzyń. Oprócz tego Jacek Grabowski jest także członkiem Rady Nadzorczej Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

inf. prasowa