Tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej to już 26. edycja tej międzynarodowej imprezy. Zdążyliśmy już poznać zespoły z II i III dywizji. Teraz nadszedł czas na osiem najlepszych ekip „Elity”!

W tym roku w rozgrywkach World League biorą udział 32 zespoły. Drużyny zostały podzielone na trzy dywizje. Na łamach portalu s-w-o.pl zaprezentowaliśmy Wam już reprezentacje, które rozgrywają swoje mecze w ramach grup C, D, E (II dywizja) oraz F, G i H (III dywizja). Teraz przemierzymy kolejne kraje, by przyjrzeć się najlepszym ekipom. W dwóch grupach „Elity” walczyć będą: Brazylia, Włochy, Serbia i Australia – (grupa A) – i Rosja, Polska, Stany Zjednoczone oraz Iran (grupa B).

W finałowym turnieju I dywizji poza organizatorami wystąpią po dwie najlepsze drużyny z grupy A i B, a także zwycięzca rozgrywek „Zaplecza”. Zmagania te odbędą się w dniach 15-19 lipca w Rio de Janeiro.

W minionej edycji krążek z najcenniejszego kruszcu zdobyła ekipa Stanów Zjednoczonych. Na drugim stopniu podium stanęła Brazylia a trzecią lokatę zajęły Włochy. Jak będzie w tym roku?

Program:

19.05 – Argentyna
20.05 – Serbia
21.05 – Włochy
22.05 – Brazylia
23.05 – Iran
24.05 – Stany Zjednoczone
25.05 – Rosja
26.05 – Polska

Bądźcie z nami!