PP: Znamy wszystkich uczestników turnieju finałowego

Chemik Police nie zdobędzie po raz czwarty Pucharu Polski. W ćwierćfinałowym spotkaniu musiał uznać wyższość pierwszoligowego E.Leclerc Radomka Radom. Oprócz zespołu z I ligi do finałowego turnieju, który odbędzie się w dniach 10-11 marca 2018 roku w Nysie awansowały ŁKS Commercecon Łódź, ENEA PTPS Piła oraz Grot Budowlani Łódź.

ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów

3:1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:23)

W pojedynku łódzko-rzeszowskim lepsze okazały się podopieczne Michała Maska. W pierwszym secie doskonale spisywały się na siatce, dzięki czemu przez dłuższy czas prowadziły trzema, czterema punktami. Mimo, że rzeszowianki poprawiły grę i doprowadziły do remisu, to w końcówce więcej zimnej krwi wykazały łodzianki. W drugim secie sytuacja odwróciła się i to rzeszowianki dyktowały warunki gry – szybko wygrały seta i doprowadziły w meczu do remisu. Trzecia odsłona to zacięta walka, gdzie raz jedna, raz druga drużyna obejmowała prowadzenie, jednak w końcówce mniej błędów popełniły łodzianki i to one wygrały tę odsłonę. W czwartej przez dłuższy czas prowadziły rzeszowianki, jednak od drugiej przerwy technicznej łodzianki przejęły inicjatywę, wygrały tę partię i całe spotkanie 3:1.

ŁKS Commercecon Łódź: Kwiatkowska Ewa (13), Bidias Regiane (15), Sielicka Katarzyna (13), Muhlsteinova Lucie (1), Kowalińska Izabela (22), Efimienko-Młotkowska Zuzanna (11), Strasz Krystyna (L)

Developres SkyRes Rzeszów: Rousseaux Helene (21), Ptak Monika (5),  Zabińska Katarzyna (7), Kaczmar Anna (2), Helić Adela (27), Blagojević Jelena (11), Nowakowska Pola (L) oraz Ganszczyk Kamila, Rabka Agnieszka, Kaczorowska Klaudia, Andruszko Julia (2)

ENEA PTPS Piła – KS PAŁAC Bydgoszcz

3:1 (25:17, 22:25, 25:21, 25:16)

Zawodniczki Jacka Pasińskiego były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania. Mimo, że spotkanie trwało cztery sety, to zajmujące piąte miejsce w tabeli LSK bez większych problemów pokonały przeciwniczki z Bydgoszczy. Oddały im tylko jednego seta, w końcówce seta popełniając więcej błędów. Pozostałe partie, zwłaszcza pierwszą i czwartą wygrały bardzo wyraźnie, choć i one w tych partiach nie ustrzegły się kilku błędów.

ENEA PTPS Piła: Trnić Jelena (7), Różycka Karolina (12), Bosković Dajana (10), Stencel Agata (15), Babicz Agata (13), Wilk Dorota (5), Łysiak Justyna (L) oraz Baran Żaneta (1), Kwiatkowska Anita (2), Szubert Emilia, Urban Oliwia (1), Pawłowska Anna (L)

KS PAŁAC Bydgoszcz: Mazurek Magdalena (2), Krzywicka Ewelina (19), świder Paulina (4), Różyńska Kinga (6), Fedusio Monika (7), Fojucik Weronika (6), Jagła Monika (L) oraz Misiuna natalia (6), Kuligowska Joanna (3), Szczygioł Sandra (1), Andersohn Małgorzata

E.Leclerc Radomka Radom – Chemik Police

3:2 (20:25, 25:19, 25:23, 14:25, 15:9)

To miało być łatwe zwycięstwo mistrzyń Polski. Jednak nikomu nie znane zawodniczki E.Leclerc Radomka Radom sprawiły wielką sensację i w pięciu setach pokonały podopieczne Jakuba Głuszaka. Zawodniczki pierwszoligowego zespołu zagrały bardzo odważnie przede wszystkim w polu serwisowym, były tez niezwykle niezwykle skuteczne w bloku. W tie-breaku, który musiał zadecydować o zwycięstwie, dość szybko uzyskały kilku punktową przewagę i nie wypuściły już jej z rąk. Wygrały spotkanie 3:2 i jako jedyny przedstawiciel I ligi stawiły się w finale Pucharu Polski.

E.Leclerc Radomka Radom: Pelczarska Maja (6), Borawska Gabriela (12), Kubacka Sonia (10), Biała Renata (6), Ponikowska Gabriela (11), Szczepańska Majka (16), Samul Olga  (L) oraz Czajka Dominika, Miechowicz Oriana, Molenda Julita

Chemik Police: Smarzek Malwina (20), Bełcik Izabela (4), Veljković Stefana (8), Mędrzyk Natalia (1), Simeonova Strashimira (2), Zaroślińska-Król Katarzyna (18), Krzos Aleksandra (L) oraz Busa Bianka (11), Gajgał-Anioł Katarzyna (5)

Grot Budowlani Łódź – BKS Profi Credit Bielsko-Biała

3:0 (25:19, 25:12, 25:23)

Łodzianki w trzech setach pokonały będące w słabszej dyspozycji zawodniczki z Bielska Białej. Mimo zmian, jakich dokonywał w trakcie meczu trener Tore Aleksandersen, jego podopieczne nie były w stanie sprostać świetnie spisującym się łodziankom. Pierwsze dwie partie szybko padły łupem łodzianek. W trzeciej gospodynie musiały się trochę namęczyć, aby odnieść zwycięstwo, ale i tak nie pozostawiły złudzeń, kto powinien zagrać w finale Pucharu Polski.

Grot Budowlani Łódź: Polańska Gabriela (13), Kąkolewska Agnieszka (11), Twardowska Julia (11), Grobelna Kaja (16), Vincourova Pavla (2), Grajber Martyna (9), Witkowska Agata (L) oraz Cutura Hana, Muszyńska Adrianna

BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Zakościelna Barbara (2), Jagieło Aleksandra (8), Konieczna Katarzyna (9), Pleśnierowicz Marlena (2), Świrad Martyna (1), Sobolska Dominika (7), Lemańczyk Izabela (L) oraz Nowicka Julia (1), Różański Olivia, Mancuso Gina (3), Mucha Emilia (2), Grant Nia (8)