Już jutro rozpoczynamy walkę o końcowy triumf w rozgrywkach o TAURON Puchar Polski Kobiet. Cztery najlepsze drużyny tej edycji pucharowych zmagań, staną do walki o to jakże cenne trofeum.

Jako pierwsze na boisko wybiegną zawodniczki z Łodzi i Rzeszowa. Budowlane czeka w tym meczu bardzo trudne zadanie, choć zdecydowanie nie należy odbierać im szans w tym starciu. Faktem jednak jest, że siatkarki Developresu mają już na swoim koncie jedno trofeum, są również wiceliderkami ligowej tabeli. W potyczce z Chemikiem o Superpuchar Polski, to podopieczne trenera Antigi wyszły zwycięsko. Będą więc z pewnością mocno zmotywowane, by odnieść kolejny w tym sezonie sukces. Jak podkreśla środkowa rzeszowianek, mają szacunek do swoich rywalek i na razie skupiają się na półfinale. – Wszystko może się wydarzyć – dodaje Monika Fedusio z Grot Budowlanych Łódź. Mimo więc, że to siatkarki z podkarpacia stawiane są w roli faworytek, możemy spodziewać się walki o każdą piłkę po obu stronach siatki.

Drugi półfinał zgromadzi siatkarki z Legionowa oraz Radomia. Tym razem również nie zabraknie walki. Oba ligowe spotkania zapisały a swoich kontach legionowianki, będą więc chciały utrzymać dobrą passę w meczach przeciwko Radomce. Pucharowe mecze rządzą się jednak swoimi prawami. Jeden słabszy mecz, czy zwykła dyspozycja dnia mogą przesądzić o tym, że awansuje się do kolejnej fazy, lub też odpadnie z rywalizacji. – Przyjechałyśmy przede wszystkim żeby zagrać dobrą siatkówkę – powiedziała przed tym meczem rozgrywająca IŁ Capital Legionovii Legionowo, Alicja Grabka. Dodaje również, że postarają się poprawić swoją grę, po ostatnich ligowych występach. – Szanse są pięćdziesiąt na pięćdziesiąt – dodaje. Podobnego zdania jest przyjmująca zespołu z Radomia, Natalia Murek – Mam nadzieję i myślę, że dziewczyny też, że to będzie mecz walki, wyrównany, z mnóstwem obron, mocnych ataków, cios za cios. Z całą pewnością więc emocji nie zabraknie.

Czekają nas dwa dni z żeńską siatkówką. Każda z drużyn będzie chciała zaprezentować się w Nysie z jak najlepszej strony. Możemy być pewni, że wszystkie zawodniczki postarają się dołożyć przysłowiową „cegiełkę” do sukcesu swojej ekipy.

Sobota, 26.03:

godz. 14:45 Developres BELLA DOLINA Rzeszów – Grot Budowlani Łódź (transmisja – Polsat Sport)

godz. 17:30 E.LECLERC MOYA Radomka Radom – IŁ Capital Legionovia Legionowo (transmisja – Polsat Sport)

Niedziela, 27.03

godz. 14:45 Finał TAURON Pucharu Polski Kobiet

źródło: TAURON Liga, fot. CEV