Przed nami dwa meczowe dni, które zadecydują o tym, komu w tym roku przypadnie wielka radość wzniesienia TAURON Pucharu Polski w geście triumfu. Sobota upłynie pod znakiem walki w półfinałach, natomiast w niedzielę czeka nas decydująca walka o krajowe trofeum.

Sobotnie mecze półfinałowe rozpoczniemy walką obrończyń Pucharu Polski z ubiegłego roku – Grupą Azoty Chemikiem Police, a ŁKS-em Commercecon Łódź. Wydaje się, że faworytkami tego starcia będą policzanki. Z pewnością będą robiły wszystko, co w ich mocy by zapewnić sobie prawo rywalizacji w wielkim finale. Dodatkowego smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że Chemik nie zdołał wywalczyć w tym roku Superpucharu. Z całą pewnością więc nie odpuszczą żadnego punktu, który przybliży je do końcowego triumfu i ponownego wzniesienia Pucharu Polski w geście triumfu. Rywalizacja ligowa między tymi drużynami również zwiastuje zaciętą walkę. Obie ekipy mają już na swoich kontach po jednym zwycięstwie. Która z drużyn zwycięży po raz kolejny i wywalczy przepustkę do finału, przekonamy się niebawem. Z pewnością jednak nie możemy odbierać szans na wygraną Łódzkim Wiewiórom. Już niejednokrotnie ukąsiły bowiem drużyny z czołówki. Tym razem perspektywa wywiezienia z Nysy tego jakże cennego trofeum, doda im dodatkowych sił i motywacji.

Mnóstwo emocji wzbudza również drugi półfinał. Po przeciwnych stronach siatki staną siatkarki E.LECLERC MOYA Radomka Radom oraz Grot Budowlani Łódź. Obie drużyny już kilkukrotnie stoczyły ze sobą zażarte boje. Zwycięstwo również odnosiły raz jedna, raz druga drużyna. Pewne jest to, że obie ekipy marzą o zwycięstwie i obie zrobią wszystko, co w ich mocy aby to osiągnąć. Oba zespoły już raz rywalizowały w półfinale Pucharu Polski. W 2018 roku Radomka jako jedyny przedstawiciel zaplecza ekstraklasy sensacyjnie wywalczyła sobie przepustkę do Nysy. Ćwierćfinał padł wówczas ich łupem, a pokonały w nim policzanki. Podczas półfinałowego starcia dzielnie walczyły o każdy punkt. Wtedy lepsze okazały się zdecydowane faworytki z Łodzi. Tym razem jednak szanse się mocno wyrównały. Trudno więc wskazać w tym boju faworyta. Niewątpliwie jednak awans do wielkiego finału byłby nagrodą dla radomianek za dotychczasowe bardzo dobre miejsce w ligowej tabeli. Z pewnością jednak możemy liczyć na wiele emocjonujących momentów.

Terminarz turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski:

Sobota, 20.02.

godz. 14:45 ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police (transmisja – Polsat Sport)

godz. 17:30 E.LECLERC MOYA Radomka Radom – Grot Budowlani Łódź (transmisja – Polsat Sport)

Niedziela, 21.02

godz. 14:45 Wielki Finał TAURON Pucharu Polski Kobiet (transmisja – Polsat Sport)

źródło: TAURON Liga, fot. Katarzyna Kozłowska