Siatkarki ŁKS-u po czterosetowym boju pokonały rywalki z Piły i zapewniły sobie awans do wielkiego finału Pucharu Polski Kobiet 2018. Niestety podczas jednej z akcji rozgrywająca zwycięskiego teamu doznała kontuzji.

ŁKS Commercecon Łódź – Enea PTPS Piła 3:1 (25:22, 18:25, 26:24, 27:25)

Premierową odsłonę przy zagrywce Doroty Wilk nieco lepiej rozpoczęły pilanki. Siatkarki ŁKS-u dość szybko doprowadziły jednak do wyrównania po 4. Dalsza część seta była stosunkowo wyrównana. Co prawda łodzianki długimi fragmentami prowadziły ok. dwoma punktami to w końcówce tej partii podopiecznym Jacka Pasińskiego udało się odrobić straty. Przy stanie 18:17 dla drużyny z Łodzi, siatkarki po obu stronach siatki zafundowały nam bardzo długą akcję, która ostatecznie zakończyła się pomyślnie dla PTPS-u. Potem jednak łodziankom przytrafiła się długa seria punktowa. Od stanu 24:19 to aktualnie piąta drużyna LSK trzykrotnie zapunktowała. Ostatecznie jednak straty okazały się zbyt duże i skutecznym atakiem Izabela Kowalińska zakończyła tego seta 25:22.

Drugi set potoczył się dla pilanek zdecydowanie lepiej niż pierwszy. Swoją skuteczną grą oraz wykorzystując błędy rywalek wypracowały sobie sporą przewagę. Dodało im to pewności siebie i pewnie zdążały po zwycięstwo w tej partii. Z kolejnymi akcjami przewaga stawała się jeszcze większa, dzięki temu ta odsłona zakończyła się bardzo pewnym zwycięstwem Enei PTPS Piła 18:25.

Trzecią partię lepiej rozpoczęły łodzianki. W tej fazie seta okazały się choćby skuteczniejsze w ataku, popełniając przy tym miej błędów. Podczas jednej z akcji bolesnej kontuzji kolana nabawiła się rozgrywająca łódzkiego teamu. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszej odsłonie przez długi fragment tego seta obie drużyny grały punkt za punkt w okolicach remisu. Po emocjonującej końcówce, set na przewagi padł łupem aktualnych wiceliderek tabeli LSK 26:24!

W pierwszych akcjach czwartej odsłony ważną rolę po obu stronach siatki odgrywał blok. Obie drużyny tym elementem zdobyły bowiem sporo punktów. Pilanki mimo gorszej sytuacji na tablicy wyników nie zamierzały się poddawać. Wypracowały sobie dość dużą przewagę 16:21. Nie utzymały jednak przewagi i to ŁKS awansował do finału 27:25!

ŁKS Commercecon Łódź: Kwiatkowska Ewa (8), Bidias Regiane (15), McClendon Deja (8), Muhlsteinova Lucie (1), Kowalińska Izabela (21), Strasz Krystyna (L), Efimienko-Młotkowska Zuzanna (10) oraz Mras Dominika (3), Sielicka Katarzyna (2)

Enea PTPS Piła: Trnić Jelena (11), Różycka Karolina (13), Bosković Dajana (15), Stencel Anna (12), Babicz Agata (13), Wilk Dorota (5), Łysiak Justyna (L) oraz Kwiatkowska Anita (1), Walker Jessica (2), Urban Oliwia (2)

MVP: Izabela Kowalińska