Trener reprezentacji Polski, Stephane Antiga, po konsultacjach z Wydziałem Szkolenia i po akceptacji PZPS, podał skład na pierwsze zgrupowanie. Rozpocznie się ono pod koniec kwietnia w Spale.

Skład Reprezentacji Polski na pierwsze zgrupowanie sezonu 2016:

przyjmujący: Bartosz Bednorz, Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Artur Szalpuk, Wojciech Żaliński

przyjmujący/atakujący: Bartosz Kurek

atakujący: Jakub Jarosz, Dawid Konarski

środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Łukasz Wiśniewski

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Paweł Woicki

libero: Piotr Gacek, Paweł Zatorski

trener: Stephane Antiga

asystent trenera: Philippe Blain

W pierwszych dniach zgrupowania kadrę w treningach wspomagać będą Bartosz Lemański i Maciej Muzaj.

Z 20 zawodników sztab trenerski wyłoni „czternastkę” na memoriał Huberta Jerzego Wagnera (17 – 19 maja w Krakowie z udziałem Belgii, Bułgarii, Polski i Serbii) oraz interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016, który rozegrany zostanie w Tokio (28 maja – 5 czerwca z udziałem Australii, Chin, Francji, Iranu, Japonii, Kanady, Polski, Wenezueli).

Pierwsza część zgrupowania z udziałem zawodników, którzy zakończą już sezon ligowy rozpocznie się już 27 kwietnia od badań w Warszawie. Kolejni kadrowicze będą do nas dołączać w Spale od początku maja, gdzie będziemy pracować od 14 lub 15 maja. Potem zagramy w Memoriale Huberta Wagnera w Krakowie a po jego zakończeniu polecimy do Japonii na olimpijskie kwalifikacje – informuje o planach na najbliższe tygodnie Stephane Antiga – trener kadry narodowej mężczyzn.

pzps.pl