W dniach 1-3 sierpnia, w Krakowie, biało-czerwoni podejmą reprezentacje Serbii, Finlandii oraz Brazylii. Będzie to ostateczny sprawdzian dla siatkarzy Vitala Heynena przed kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Gdańsku pomiędzy 9 a 11 sierpnia.

Już po raz piąty Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie rozgrywany w krakowskiej TAURON Arenie. Tuż po zakończeniu memoriału, Polacy będą walczyć o przepustkę do Tokio z Francją, Słowenią i Tunezją. Harmonogram tegorocznych zawodów, których gospodarzem jest stolica Małopolski, został w pełni skonsultowany i dostosowany do trenera Polaków, aby był on kontynuacją przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego.

– Trener Heynen chce jak najlepiej przygotować drużynę do walki o igrzyska w Tokio, więc z naszej strony staramy się dopasować wszystko, by jak najbardziej pomóc polskiej drużynie i sprawić, by Memoriał ponownie okazał się dla niej talizmanem, jak przed rokiem, gdy tuż po nim pojechali walczyć na mistrzostwo świata i wrócili z drugim z rzędu złotem – podkreśla Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

Harmonogram #Wagner2019:

źródło:fundacjawagnera.pl/grafika:fundacjawagnera.pl