Gianlorenzo Blengini podał skład reprezentacji Włoch na mistrzostwa Europy siatkarzy 2015, których Italia będzie współgospodarzem. Sprawdźmy co słychać u siatkarzy Półwyspu Apenińskiego.

fot. fivb.org

Selekcjoner Azzurrich zaufał dokładnie tej samej czternastce, która podczas Pucharu Świata zajęła drugie miejsce i tym samym wywalczyła sobie awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Drużyna z Półwyspu Apenińskiego wygrała w Japonii dziesięć meczów i przegrała tylko jeden – 0:3 z USA. Jej udane występy znalazły także odzwierciedlenie w nagrodach indywidualnych. Osmany Juantorena, debiutujący na tej imprezie w barwach Azzurrich, został wybrany jednym z najlepszych przyjmującym turnieju, zaś Iwan Zajcew najlepszym atakującym.

Poza duetem Juantorena-Zajcew, dobre opinie za swoje występy zebrał młody, 19-letni rozgrywający Simone Giannelli.Tak jak na Pucharze Świata tak i na Mistrzostwach Europy młody rozgrywający poprowadzi włoską kadrę do następnego sukcesu. Zadaniowo wesprze go Pasquale Sottile. Blengini ponownie postawił na trzech atakujących: Ivana Zaytseva, Lucę Vettoriego i Giulio Sabbiego, przy czym tylko ten pierwszy ma pewne miejsce w pierwszej szóstce. Na przyjęciu zobaczymy Osmany Juantorene oraz Filippo Lanze oraz Olegna Antonova i Jacopo Massari. Środkowi bloku to muratorzy z Japonii czyli Matteo Piano, Simone Anzani i Simone Buti. Wśród libero również bez zmian. Massimo Colaci i Salvatore Rossini będą odpowiadać za grę Italii w przyjęciu i obronie.

fot.fivb.org

W składzie reprezentacji Włoch na tegoroczne Mistrzostwa znaleźli się zawodnicy, którzy przed kilkoma tygodniami zapewnili sobie awans na igrzyska. Kadra Blenginiego na ME 2015 rywalizować będzie w grupie B, która swoje spotkania rozgrywać będzie w Turynie. Rywalami Włochów będą reprezentacje Francji, Chorwacji i Estonii.
Na dzień dzisiejszy Włosi zajmują w rankingu FIVB czwarte miejsce, plasując się za reprezentacją Polski.

Skład reprezentacji Włoch na mistrzostwa Europy siatkarzy 2015:

rozgrywający: Simone Gianelli, Pasquale Sottile
atakujący: Luca Vettori, Ivan Zaytsev, Giulio Sabbi
przyjmujący: Oleg Antonov, Osmany Juantorena, Filippo Lanza, Jacopo Massari
środkowi: Simone Anzani, Simone Buti, Matteo Piano
libero: Massimo Colaci, Salvatore Rossini