Paweł Zagumny został odwołany ze stanowiska prezesa Polskiej Ligi Siatkówki. Nowy szef został już podobno wybrany, ale jego nazwisko jest owiane tajemnicą.

Gdy w styczniu 2019 roku Paweł Zagumny został prezesem Polskiej Ligi Siatkówki środowisko siatkarskie przyjęło tę decyzję z optymizmem. Zakładano, że były wybitny reprezentant Polski będzie odpowiednią osobą do uporządkowania i zajmowania się rodzimymi rozgrywkami. Dziś Przegląd Sportowy oraz portal sport.pl informują, że popularny “Guma” nie będzie już się zajmował sprawami ligi.

– To prawda, przestałem być szefem PLS. Rada Nadzorcza podjęła decyzję, że moja kadencja, która dobiega właśnie końca, nie zostanie przedłużona – mówi w rozmowie z „PS” Zagumny. – Jestem zdziwiony i zaskoczony tą decyzją. Wyniki finansowe mnie tłumaczyły, większość założeń została przeze mnie wypełniona, znalazłem m.in. sponsora ligi żeńskiej. Nie potrafię zrozumieć czemu tak się stało. To smutne, bo jeszcze wczoraj planowałem kolejne działania związane z moją pracą. Miałem wizytować miasto gospodarza Superpucharu Polski.

Nieoficjalnie mówi się, że Artur Popko obejmie stery w PLS.

źródło: Przegląd Sportowy/foto: Katarzyna Kozłowska