Po wczorajszym, pewnym zwycięstwie nad Tunezyjczykami, dziś przyszła pora na zdecydowanie silniejszego rywala. Mecz zgodnie z przewidywaniami był niezwykle zacięty, jednak ostatecznie to biało-czerwoni odnoszą kolejne zwycięstwo!!!

W wyjściowych składach na boisko wyszli: Polska: Łomacz, Kurek, Bieniek, Nowakowski, Buszek, Zatorski (libero) Rosja: Grankin, Michajłow, Wolwicz, Muserski, Siwożelez, Tietiuchin, Obmoczajew (libero). Początek pierwszego seta to gra punkt za punkt i ostatecznie to Rosjanie wyszli na pierwszą przerwę techniczną , prowadząc 8-7. Biało-czerwonym od stanu 10-10 udało się odskoczyć na 12-10, po czym trener Rosjan zdecydował się wziąć czas dla swojej drużyny. Podopieczni trenera Alekno bardzo szybko odrobili straty i doprowadzili do remisu 14-14.  Stephane Antiga nie czekał na dalszy rozwój wypadków i poprosił o czas. Na drugiej przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzą 16-14.  Nasi reprezentanci w końcówce seta wyszli na kilkupunktowe prowadzenie jednak dość szybko roztrwonili przewagę. Ostatecznie po bardzo zaciętej końcówce to nasi rywale zwyciężają 28-26. Najwięcej punktów dla swoich drużyn zdobyli Bartosz Kurek (6 pkt.), a dla Rosji – Dmitrij Muserski (również 6 pkt.).

Początek drugiej partii, podobnie jak poprzedniej, okazał się bardzo wyrównany. Muserski ponownie pokazał swoją siłę i pomógł swojej drużynie wyjść na 5-8 na pierwszej przerwie technicznej. Jednak nasi zawodnicy ciągle utrzymują kontakt punktowy z Rosjanami. Ostatecznie Muserski popełnia błąd przekroczenia linii 3-go metra, doprowadzając do remisu 14-14. Na drugiej przerwie technicznej Polacy prowadzą 16-15. Po przerwie Bartek Kurek zablokował Dymitrija Muserskiego, wyprowadzając nas na 2-punktowe prowadzenie. Jednak podobnie jak w pierwszym secie, Rosjanie w końcówce doprowadzają do remisu 22-22, jednak tym razem to Polscy siatkarze triumfują 27-25!

Trzeci set podobnie jak wcześniejszych rozpoczął się walką punkt za punk. Ostatecznie to biało-czerwoni prowadzą na pierwszej przerwie technicznej 8-6. Przewaga utrzymała się do kolejnej przerwy technicznej, na której wygrywamy 16-13. Po przerwie nasi zawodnicy powiększyli jeszcze przewagę nad podopiecznymi trenera Alekno. W końcówce seta Bartek Kurek niesamowicie się rozkręcił i wygrywamy już 23-17 i pewnym krokiem zmierzamy do objęcia prowadzenia w meczu! Po fantastycznej grze biało-czerwonych wygraliśmy tego seta 25-19.

Czwarty set rozpoczął się bliźniaczo w stosunku do poprzednich, jednak ostatecznie to Rosjanie wychodzą z 2-punktową przewagę na przerwę techniczną. Nasi rywale niestety odskakują nam na kilka punktów, jednak ze względu na popełniane przez nich błędy nie straciliśmy z nimi kontaktu punktowego. Na drugiej przerwie technicznej Rosja prowadzi 13-16. W końcu udało się zremisować przy stanie 17-17 i Alekna prosi o przerwę dla swoich podopiecznych. Polacy jednak nacierają jeszcze bardziej i już prowadzą 19-17! Tradycyjnie już w końcówce seta mamy remis 20-20.  Biało-czerwoni zachowali jednak zimną krew i wygrywamy 25-22!!!

MVP meczu został Bartosz Kurek
POLSKA: Bartosz Kurek, Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Mateusz Mika, Rafał Buszek, Paweł Zatorski, Michał Kubiak, Piotr Gacek, Dawid Konarski, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Artur Szalpuk, Fabian Drzyzga

ROSJA: Maksim Michajłow, Dmitrij Muserski, Artem Wolwicz, Siergiej Tietiuchin, Jewgienij Siwożelez, Aleksiej Obmoczajew, Siergiej Grankin, Dmitrij Ilinych, Aleksander Janutow, Iljas Kurkajew, Victor Poletajew, Aleksiej Spiridonow, Ilia Wlasow