Biało-czerwoni pod wodzą Stephane’a Antigi okazali się zbyt mocni dla Wenezuelczyków, tym samym zrobili kolejny krok w stronę awansu do Rio.

W wyjściowym składzie naszej drużyny pojawili się Rafał BuszekPiotr Gacek (L), Dawid KonarskiKarol Kłos, Mateusz MikaMarcin MożdżonekGrzegorz Łomacz. Polacy dość spokojnie wypracowali sobie dwupunktową przewagę na pierwszej przerwie technicznej. W dalszej części seta nasza przewaga stopniowo powiększała się. W drugiej połowie seta pozwoliliśmy Wenezuelczykom na zdobycie paru punktów i na drugiej przerwie wygrywaliśmy już tylko jednym punktem. Potem przewaga jeszcze bardziej zmalała i przez chwilę to nsi rywale prowadzili 21:22, jednak szybko odrobiliśmy stratę. Przy stanie po 23 Bartek Kurek zepsuł zagrywkę. Ostatecznie Wenezuelczycy wykorzystali trzecią piłkę setową wygrywając 25:27… W tym secie niestety popełniliśmy znacznie więcej błądów (m.in. 6 zepsutych zagrywek) i z całą pewnością to przyczyniło się do tej porażki.

Drugą partię rozpoczęliśmy od gry punkt za punkt, jednak ostatecznie na pierwszy time out wyszliśmy z dwoma punktami przewagi. Przy zagrywce Marcina Możdżonka, Rafał Buszek wyprowadził nas potem na 3 punkty przewagi. Wciąż jednak popełnialiśmy zbyt dużo własnych błędów i nie możemy odskoczyć rywalom. Podwójny blok Polaków dał nam największe jak do tej pory prowadzenie – na drugą przerwę zeszliśmy z prowadzeniem 16:14. W kolejnych minutach przewaga biało-czerwonych została całkowicie roztrwoniona. Przy stanie 19:19 Antiga poprosił o czas, wprowadzane też są zmiany na naszych podstawowych zawodników. Pojedynczy blok Marcia Możdżonka daje nam prowadzenie w samej końcówce seta 23:22. Szybko jednak Wenezuelczycy doprowadzają do wyrównania. Na szczęście błąd rywali, a potem kolejny blok Możdżonka zapewnia nam zwycięstwo w tym secie 25:23.

W początkowej fazie seta Dawid Konarski do dobrych ataków dołożył dwa asy serwisowe i wyprowadził nas na cztery punkty przewagi (6:2). Niestety w tym momencie to rywale zdobywają dwa punkty z rzędu. Po części za sprawą błędów rywali, jednak też poprzez naszą dobrą grę udało się wypracować siedem punktów przewagi 16:9. Nasza przewaga w tej partii utrzymała się do końca seta, którego dynamicznym atakiem zakończył Artur Szalpuk.

Na początku czwartej partii pozwoliliśmy rywalom na zdobycie trzypunktowej przewagi i to oni wyszli na przerwę techniczną z przewagą 6-8. Biało-czerwonym bardzo szybko udało się jednak zniwelować straty i ponownie grać punkt za punkt. Polacy na drugą przerwę techniczną zeszli z przewagą 16:15, od dłuższego czasu wynik oscyluje w okolicach remisu. w końcówce seta to Wenezuela wyszła na prowadzenie 20:22, jednak udało się szybko tą przewagę zniwelować. Polacy ostatecznie wygrywają 25:23

MVP meczu został Dawid Konarski

Polska: Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Michał Kubiak, Rafał Buszek, Paweł Zatorski, Piotr Gacek, Dawid Konarski, Karol Kłos, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, Artur Szalpuk, Grzegorz Łomacz

Wenezuela: Kervin Pinerua, Willner Rivas, Jonathan Quijada, Maximo Montoya, Ivan Marquez, Jose Carrasco, Hector Mata, Jhonlen Barreto, Fernando Gonzalez, Angel Melean, Emerson Rodriguez, Edson Gonzalez