Polacy nadal niepokonani!

Po wczorajszym efektownym zwycięstwie nad Mistrzami Olimpijskimi, dziś przyszedł czas na Argentynę. Mimo gorszych momentów w tym meczu, biało-czerwonym udało się odnieść kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata!

Pierwszy set rozpoczął się od walki punkt za punkt, jednak od stanu 3-3 Polacy zaczęli budować swoją przewagę i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8-4. Po time oucie biało-czerwoni stopniowo powiększali przewagę nad Argentyńczykami. Na drugiej przerwie technicznej Polacy prowadzili już 16-7, a nasi rywale (mimo zdobycia kilku punktów) nie byli w stanie się nam przeciwstawić i to my dyktowaliśmy warunki w tym secie. Zgodnie z przebiegiem całej partii nasi reprezentanci pewnie wygrywają 25-18.

Drugą partię, zdobyciem asa serwisowego, otworzyli Argentyńczycy i to oni prowadzą na pierwszej przerwie technicznej 8-6.  Bartosz Kurek kończy skuteczną serię rywali i mamy 8-12 dla Argentyny. Na drugiej przerwie technicznej biało-czerwoni przegrywają różnicą trzech punktów. Zbyt dużo błędów popełnionych przez naszą reprezentację i pozwolenie na łatwe zdobywanie punktów przez rywali doprowadziło do przegranej w tym secie 19-25. Niestety, jak to często bywa w przypadku Polaków po pewnym zwycięstwie w pierwszej partii, druga pada łupem drużyny po przeciwnej stronie siatki.

Kolejną partię od prowadzenia rozpoczęli rywale. Polacy w tej fazie meczu pozwalają na zbyt łatwe zdobywanie kolejnych punktów przez reprezentantów Argentyny, co kończy się ich prowadzeniem na pierwszej przerwie technicznej 5-8. W tym secie jeszcze nic nie jest stracone, jednak biało-czerwoni muszą powrócić do swojej skutecznej gry i zachować skupienie. Przy dość dużej przewadze Argentyny 6-11. W tym momencie odmienił się los tego seta, gdyż Polacy długą serią punktów wyszli na prowadzenie 13-12! Na drugą przerwę techniczną to biało-czerwoni zeszli wygrywając różnicą dwóch punktów. Ostatecznie to Polska triumfuje w tym secie 25-21. Na szczęście udało się przezwyciężyć chwilową złą passę i przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Początek czwartej partii rozpoczął się gry punkt za punkt. Od stanu 3-2 biało-czerwoni zaczęli odskakiwać Argentyńczykom i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8-4. W dalszej części meczu podopieczni trenera Antigii utrzymywali prowadzenie, by ostatecznie na kolejnej przerwie prowadzić z kadrą Argentyny. W końcówce seta nasi przeciwnicy objęli jednopunktowe prowadzenie (20-21) ale Polacy bardzo szybko odrobili stratę. Po chwili to Argentyna prowadziła znów jednym punktem. Po zaciętej końcówce punkt na wagę zwycięstwa w tym meczu zdobył Rafał Buszek!

MVP meczu wybrany został Michał Kubiak

POLSKA: Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Paweł Zatorski, Piotr Gacek, Dawid Konarski, Karol Kłos, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, Artur Szalpuk, Grzegorz Łomacz.

ARGENTYNA: Facundo Conte, Sebastian Sole, Luciano De Cecco, Sebastian Closter, Cristian Poglajen, Maximiliano Gauna, Ezequiel Palacios, Sebastian Garrocq, Nicolas Uriarte, Pablo Crer, Martin Ramos, Pablo Guzman, Federico Martina, Luciano Zornetta.

Facebook Comments